Ziraat Bankası 10 bin TL deprem yardımı sorgulama: İnternet bankacılığı açma
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ziraat Bankası 10 bin TL deprem yardımı sorgulama: İnternet bankacılığı açma

Devlet deprem yardımlarını Ziraat Bankası hesaplarına yatırmaya başladı. Peki para sorgulama nasıl yapılır?

Bankalar 16 Şubat 2023 20:11 1
Ziraat Bankası 10 bin TL deprem yardımı sorgulama: İnternet bankacılığı açma

Ziraat Bankası 10 bin TL yardım sorgulama nasıl yapılır? İnternet bankacılığı açma.

Ziraat Bankası , afetzedelere 10 bin TL'lik yardım ödemelerini yapmaya başladı. Devlet tarafından yapılan ödemeler Ziraat Bankası hesaplarına yatarken konu ile ilgili Ömer Çelik'ten ve AFAD'dan açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı son dakika açıklaması:

"Deprem yardımları Cumhurbaşkanımız kapsamlı açıklama yaptı. 10 bin liralık yardımlar vatandaşlarımızın hesaplarına yatırılmaya başlandı. Tespit edildikçe yatırılıyor. Hesabı olanların direk hesaplarına , hesabı olmayanların bizzat devlet hesap açarak nüfus cüzdanı üzerinden bu yardımlar aktarılmaya başlandı. Bu yardımlar arttırılmaya devam edecek"

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi: "Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10 bin TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlanmıştır. Hasar tespit çalışmaları sahada devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler; AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişiklik Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir. Şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespit çalışması tamamlanmış olup, ödemelere başlanmıştır. Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmamaktadır. Hane Başı Destek Ödemeleri Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşlarımızın doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşlarımızın ise TC kimlik numaralarına yapılmaktadır"

İNTERNET BANKACILIĞI AÇMA

Yardım sorgulama Ziraat Bankası hesaplarına yapılıyor. Eğer Ziraat hesabınız varsa bu hesabınızdan paranızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı için Ziraat mobil uygulamasını indirerek giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
Sorgula