Zeytinyağı Fiyatlarına Rekor Zam Geldi! 221 TL Birden Arttı!

Zeytinyağı Fiyatlarına Rekor Zam Geldi! 221 TL Birden Arttı!

Türkiye'de herkesin mutfağında olan ve sıkça kullanılan zeytinyağına rekor bir zam geldi! Tamı tamına 221 TL birden arttı! İşte haberin detayları...

Yaşam 19 Kasım 2023 0
Zeytinyağı Fiyatlarına Rekor Zam Geldi! 221 TL Birden Arttı!

Enflasyonda yaşanan yükseliş iğneden ipliğe pek çok ürüne zam yağmuru yaşanmasına neden olurken fiyatı en çok zamlanan ürünlerin başında gıda ürünleri yer almıştı. Ulaşım ücretleri ve gıda fiyatları zam rekoru kırarken yeni bir zam haberi daha açıklandı.

Zeytinyağı Fiyatlarına Büyük Zam

İzmir'in Aliağa ilçesi Yeni Şakran Mahallesi'ndeki zeytinyağı işletmesinin sahibi Mehmet Şengül, pazar yerlerinde ucuza satılan zeytinyağlarının sahte olduğunu ve halkın sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini ifade etti. Geçen yıl 74 lira olarak açıklanan zeytinyağı alım fiyatı, bu sezon 295 liraya yükselirken raflara ise 315 liradan satışa kondu. Zeytinyağı alım fiyatına gelen zam miktarı 221 liraya ulaştı.

Zeytinyağı fiyatları 2023 Soğuk sıkım 1 KG sızma zeytinyağı fiyatı ne kadar?

Fiyatların ise sezon içerisinde 500 lirayı aşabileceği belirtilirken Aliağa’da zeytinyağı üretim tesisi sahibi Mehmet Şengül, pazar yerlerinde satılan zeytinyağlarının kalitesiyle ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu. 100 ile 120 TL bandında satılan bu yağların sahte olduğunu ve insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini vurgulayan Şengül, “Bakanlığımıza sesleniyorum. pazarlardaki zeytinyağı satışlarının bir an önce durdurulması lazım. İnsan sağlığıyla resmen oynuyorlar. Pazarlarda maalesef pamuk yağı gibi yağların içine zeytinyağı esansı koyup bunu halkamızı satıyorlar” dedi.

Zeytinyağı fiyatları artacak mı? Yanıt üreticinin birliğinden geldi... -  iskenderun

Kaliteli bir zeytinyağı 300 lira bandında olduğunu dile getiren zeytinyağı işletmesi sahibi Mehmet Şengül, “Bu da vatandaşımıza biraz pahalı geliyor ama esasında bugün maliyetlere bakıldığında evet bugün Tariş bu konuda ana sigortamız ama onun da fiyatlarından belli olduğu gibi 300 lira bandında perakende satış oluyor. En büyük sıkıntı zeytinyağının fiyatları arttıktan sonra bu sefer işin içine hile girdi. Marketlerde değil de pazar yerlerinde 100 ile 120 liraya zeytinyağı satılıyor” diyerek söz konusu fiyatlarla satılan zeytinyağının kaliteli olmasının mümkün olmadığı ve sağlığa zararlı olduğunu belirterek bu satışların biran önce durdurulması gerektiğini ifade etti.

Tüm zam gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;