Zabıt katibi alımına, klavyede 3 dakikada 90 kelime yazan başvurabilecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Zabıt katibi alımına, klavyede 3 dakikada 90 kelime yazan başvurabilecek

Zabıt katibi alımına 3 dakikada 90 kelime yazan adaylar başvurusunu yapabilecek. İşte ilana ilişkin son dakika bilgileri.

TYP 11 Mayıs 2024 0
Zabıt katibi alımına, klavyede 3 dakikada 90 kelime yazan başvurabilecek

Zabıt katibi alımına 3 dakikada 90 kelime yazanlar başvurabilecek.

2024 yılı zabıt katibi alımında son dakika haberi geldi. Gelen haberde 2024 yılı personel alımına kısa süre kaldığı, kısa süre içinde personel alımı ilanının geleceği ve zabıt katibi alımında klavye mülakatının yapılacağına yer verildi.

ZABIT KATİBİ NEDİR, NE İŞ YAPAR?

Zabıt katipleri adliyelerde çalışan memurlardır. Adliyelerde hakim ve savcılara bağlı olarak çalışan zabıt katipleri, mahkemelerde bulunur. Burada tutanak tutar ifadeleri yazar. Bu evrakların çıktısının alınması, onaylanması UYAP'a girilmesi gibi işlemleri yaparlar.

MAAŞ NE KADAR?

Zabıt katipleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre istihdam edilmektedir. Personeller 34 bin lira civarında maaş almaktadır.

EN AZ LİSE MEZUNLARI BAŞVURABİLECEK

Zabıt katibi kadrosuna en az ortaöğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek. KPSS'den 70 almış adaylar ilana başvurabilecek ve alınacak sayının 20 katı kadar aday klavye aşamasına alınacak. Sıralama her şehre göre ayrı yapılacak.

KLAVYEDE EN AZ 90 YAZMANIZ GEREKECEK

Zabıt katibi alımında klavye aşamasına girecek adayların 3 dakikada yanlışsız en az 90 kelime yazması gerekecek. Siz 3 dakikada kaç kelime yazıyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İLAN GELİYOR

Zabıt katibi alımında başvurular başlıyor. Mayıs sonunda ya da en geç Haziran ayı başında başvuruların başlaması bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç