Yusuf Tekin'den son dakika: Yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yusuf Tekin'den son dakika: Yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı son dakika açıklamasında yeni öğretmen ataması olacağını söyledi.

Yusuf Tekin'den son dakika: Yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak

MEB'den  son dakika: Yusuf Tekin'den öğretmen atama açıklaması geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bir son dakika açıklamasında bulundu ve öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

Medya temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Tekin, yeni öğretmen ataması yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Millî Eğitim Bakanı olarak Bakanlık bünyesinde çalışan öğretmen arkadaşlarımızın sayısının artmasını çok arzu ederim, ama şimdi burada mevzu politize edilecek bir boyutta değil. Şimdi bu siyaset malzemesi yapılıp bütün atanamayan öğretmenleri atayacağız diyen bir siyasetçi ya Türkiye’de rakamlar hakkında bilgi sahibi değil ya da popülizm uğruna insanların kaderleriyle ve gelecekleriyle oynuyor. Şimdi atanamayan bütün öğretmenleri atayacağız demek, o gençlerin gelecekleriyle oynamak gibi bir şey. O yüzden ben bu söylemlerden politikacılarımızın kaçınmasını arzu ediyorum. Biz Bakanlık olarak zaten Sayın Cumhurbaşkanımızla sürekli konuşuyoruz. Bakın şu an hâlihazırda Bakanlık sistemindeki öğretmen arkadaşlarımın yaklaşık yüzde 80’ine yakını Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan ya da Cumhurbaşkanı olduğu dönemde atanmış. Yani bu kadar çok öğretmen ataması yapılmışken, niye tekrar atama yapılmasıyla ilgili olumsuz bir tavır içerisinde olalım? Öyle bir şey yok, yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak. Biz Bakanlık olarak hassas bir dil kullanmaya çalışıyoruz atanan ya da atanamayan bütün kardeşlerimize, bütün öğretmenlerimize, adaylarımıza, herkese kardeş muamelesi ile yaklaşmaya çaba sarf ediyoruz. Lütfen bunları bu arkadaşlarımız da bu anlamda kaderleriyle oynayacak cümlelerden kaçınsın arkadaşlarımız. Biz de mümkün olduğunca fazla sayıda arkadaşımızı istihdam etmek için çaba göstermeye devam edeceğiz"

NE ZAMAN?

Bakan atama için tarih vermedi. Atama müjdesinin, atama sayısının ve takviminin yerel seçimler öncesi gelmesini bekliyoruz. Atama müjdesinden bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
asçı yardımcısı alımı için bi açıklama yapmamış😫