Yusuf Tekin açıkladı: Açık liseye geçiş yeniden açılacak mı?

Yusuf Tekin açıkladı: Açık liseye geçiş yeniden açılacak mı?

Son dakika haberi: MEB'den açık liselere geçiş ile ilgili açıklama geldi. Peki AÖL'e geçiş nasıl olacak? Neden geçiş kaldırıldı?

Eğitim 13 Eylül 2023 07:39 0
Yusuf Tekin açıkladı: Açık liseye geçiş yeniden açılacak mı?

Açık lise hakkında son dakika açıklaması: Gevşeme olacak mı? MEB'den son dakika açıklaması geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve açık lise kararı hakkında son duruma yer verildi.

Bilindiği üzere geçen haftalarda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, açık liseye geçişi zorlaştıracaklarını söylemişti. Bu kararın ardından beklenen açıklama geldi ve açık liseye geçişlerin zorlaştırılması ile ilgili düzenleme yapıldı.

Yapılan düzenleme sonrasında açık liseye geçişler zorlaştırıldı. Artık istisnai durumlar haricinde isteğe bağlı şekilde öğrencilerin açık liseye geçişlerinin önüne geçilecek. Öğrenciler istedikleri zaman AÖL'e geçemeyecek.

Bu kararın ardından binlerce öğrenci yana yakıla nasıl açık liseye geçebileceğini, açık liseye geçişin yeniden esnetilip esnetilmeyeceğini araştırmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı son dakika açıklamasında açık liseye geçişlerin şimdi olduğu gibi olacağı, istisnai durumlar haricinde kimsenin açık liseye geçirilmeyeceği, örgün eğitimde öğrencilerin devam edeceği öğrenildi.

Sizce açık liseye geçişler yeniden açılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)

Seç