Yunanistan'dan Skandal Savaş Açıklaması: 'Türkiye'yi Scalp Füzeleri ile Vuracağız'

Yunanistan'dan Skandal Savaş Açıklaması: 'Türkiye'yi Scalp Füzeleri ile Vuracağız'

Yunanistan'dan skandal bir son dakika açıklaması geldi. Açıklamada savaş tehdidi yapıldığı görüldü.

Dünya 11.6.2022 11:01 3
Yunanistan'dan Skandal Savaş Açıklaması: 'Türkiye'yi Scalp Füzeleri ile Vuracağız'

Yunanistan'dan Türkiye'ye skandal savaş tehdidi.

Son dönemlerde Ege'de , Adalar'da yaptığı provokasyonlar, adaları silahlandırma skandalları sonrası Yunanistan'dan küstah bir tehdit geldi. Emekli Yunan Koramiral Egkolfopoulos yaptığı son dakika açıklamasında Türkiye'yi scalp füzeleri ile vuracaklarını söyledi.

KORKMUYORMUŞ

Türkiye'den korkmadıklarını söyleyen , bir de bunun büyük harflerle yazılmasını isteyen Koramira, " Bir onlardan korkmuyoruz. Büyük harflerle yazın. Hayır, korkmuyoruz, umursamıyoruz. Bir hamle yapsınlar, başlarına ne gelecek şimdi bile düşünemiyorlar. Ama bunun ne vatanseverlik ne de milliyetçilik olduğunu söylemek istiyorum, gerçek bu. İçeridekilerin çoğu çıkıp bunları söyleyemiyor. 38 yıldır onlarla yaşıyorum ve nasıl olduklarını, nasıl düşündüklerini biliyorum. Zorbaları yaparlar ve sonra giderler. Bunlar Türkler. Bay Egolfopoulos , "Sayın Erdoğan'ın yaptığı da bu " ifadelerini kullandı.

"BOĞAZA 3 SCALP FÜZESİ ATILACAK"

Skandal açıklamasını sürdüren Yunan Emekli Koramiral, "Önce uçaklarımız İstanbul'daki Boğaziçi Köprülerini yıkacak, 3 SCALP füzesi atılacak ve sonra onlara 'artık gelebilirsiniz' diyeceğiz" dedi.

Gelen bu skandal açıklama büyük tpeki ile karşılandı. 

SCALP FÜZESİ NEDİR?

Storm Shadow/ SCALP EG, 500 km'den fazla menzile sahip, uzun menzilli, ses altı, havadan fırlatılan bir seyir füzesidir. Uzun menzilli, görünmezliği ile her türlü hava koşulunda hedefleri tam olarak vurabilir.

Operasyonel menzil: 560 km

Maksimum hız: 1000 km/s

Yunan Koramiral'den gelen açıklama büyük tepkilere neden olurken sosyal medyada büyük tepkiler geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AKLINIZI BAŞINIZA ALIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son açıklamada, "Aklınızı başınıza alın. Şaka yapmıyorum ciddi söylüyorum. Sonu felaket olur" demişti.

Yorumlar (3)

Seç

Ziyaretçi 17 Gün Önce
Konya nüfusu kadar halkı olan bir ülke mi bizi tehdit ediyor kicimizla gülüyoruz ve şunu söylemeden geçemeyeceğim ama kafanız nasıl güzel 😂😂😂
Ziyaretçi 18 Gün Önce
O füzeler dikkat edin bi yerinizdepatlamasın geri zekalı ettiğin laf boyunuzu aşıyor
Ziyaretçi 18 Gün Önce
NATO üyeleride oturup izler’mı😏