YSK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Sekreter, şoför, bekçi, hizmetli, teknisyen, zabıt katibi KPSS taban puanları 2023

YSK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Sekreter, şoför, bekçi, hizmetli, teknisyen, zabıt katibi KPSS taban puanları 2023

Son dakika haberi: YSK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. İşte personel alımı Kariyer Kapısı sonuç sorgulama ekranı ve KPSS taban puanları.

Kariyer Kapısı 9 Kasım 2023 0
YSK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Sekreter, şoför, bekçi, hizmetli, teknisyen, zabıt katibi KPSS taban puanları 2023

Son dakika: YSK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sayfası duyurular kısmından bir son dakika açıklaması yapıldı. 9 Kasım 2023 tarihli duyuruya baktığımızda geçtiğimiz haftalarda başvurusu alınan personel alımının sonuçlarının açıklandığına yer verildi. Sonuçlar Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden sorgulanıyor. Link yazımızda.

Sekreter, şoför, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bekçi, hizmetli, teknisyen ve zabıt katibi kadrolarına yapılacak kamu personeli alımına başvurular sona erdikten sonra binlerce aday, sonuçları beklemeye başladı. Sonuçlar ile ilgili bir son dakika açıklaması gelen açıklamada başvuru sonuçları, KPSS taban puanları ve mülakatlar ile ilgili bilgilere yer verildi.

"Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Açıktan Personel Alımı Başvuru Duyurusu09 Kasım 2023" başlığı ile yayınlanan son dakika açıklaması şu şekilde:

"30.11.2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18.02.2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre Başkanlığımız taşra ve merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere belirlenen kontenjan sayısının (5) katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden onaylanmıştır.

Başvuruları onaylanan ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınav tarihi, yeri ve saatine ilişkin duyuru daha sonra Başkanlığımız internet sitesi (https://www.ysk.gov.tr) ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altında ilan edilecek olup, unvan yönünden taban puanlara aşağıda yer verilmiştir"

HER KADRO İÇİN KPSS TABAN PUANLARI

İlan sonuçlarına baktığımızda zabıt katibi kadrosuna en düşük 74 KPSS ile alım oolduğu görülüyor. Merkez Teşkilatına yapılan sekreter, şoför, VHKİ, teknisyen ve bekçi ile hizmetli alımında en düşükj KPSS puanı şu şekilde oluştu:

ZABIT KATİBİ KADROSU

Taşra teşkilatına yapılan zabıt katibi alımında ise taban puanlar şu şekilde oluştu:

Sonuçlara https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinde sonuçlarım kısmından ulaşabilirsiniz. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;