YSK Başkanı Yener'den son dakika açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

YSK Başkanı Yener'den son dakika açıklaması

Son dakika: YSK Başkanı Ahmet Yener, partilerin yurtdışı oy verme sürelerine verdikleri itiraza ilişkin açıklama yaptı.

Haberler 16 Mayıs 2023 17:40 0
YSK Başkanı Yener'den son dakika açıklaması

YSK Başkanı Ahmet Yener partilerin itirazlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  Yener basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda'daki ikinci tur seçimlerinde oy verme gününü 2 günden 5 güne çıkardıklarını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Yener'in açıklamaları şu şekilde;

"Kurulumuz alınması gereken tedbirler üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Kurulumuzun yurt dışı temsilciliklerinde oy verme gün ve saatlerine ilişkin değişik açıklamalar görmekteyiz. Kurulumuz Dışişleri Bakanlığı ve AK Parti ile CHP'nin ortak verdikleri dilekçeyi dikkate almış, Dışişleri Bakanlığı ile THY ile iletişimlerini kurmuş, ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda'da oy verme saat ve günlerine ilişkin dilekçeleri değerlendirerek 20-24 Mayıs tarihleri arasında oy verme günleri belirlenmiştir.

İkinci tur Türk siyasi hayatında ilk defa uygulanan bir süreç. Sürenin kısalığı göz önüne alınarak, ilk turda da oy verme gün ve saatleriyle ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı'nın ve siyasi partiler temsilcilerinin talepleri göz önüne alınarak düzeltmeler yapılmıştır. Mümkün oldukça talepler karşılanmaya çalışılmaktadır."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç