Yoğun bakımdaki Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yoğun bakımdaki Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin açıklama

Dün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam'dan son dakika açıklaması geldi.

Haberler 25 Mart 2024 0
Yoğun bakımdaki Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin açıklama

Usta sanatçı Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin son dakika açıklaması.

Dün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam'dan son dakika açıklaması geldi. Sağlam yaptığı açıklamada "Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz” dedi.

Sağlam, İnanır'ın sesli uyarılara da cevap verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda spontane solunumu da var. Yani kendi kendine soluyabiliyor. Akşam saatlerinde de makineden ayrılmış olacak inşallah. Hem kolunda hem bacağında hareket var, fakat seviyesine tam karar verebilmek için tam uyanması gerekiyor. Şu andan itibaren fizik tedavi, rehabilitasyona da başladık. Bundan sonraki süreçte halen risklerimiz var. Kanama, tekrar pıhtı atma riski var. Bunlar olmasın diye gerekli tıbbi tedavileri yapıyoruz ama dünden itibaren görülen tablo hem klinik hem de radyolojik olarak iyiye gidiyor.

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise "Biz yarın uyanacak diye bekliyorduk ama doktor bey söyledi, tepki vermeye başlamış. Belki bu akşam uyandıracaklar. O güçlüdür, bunun üstesinden gelecektir. Öyle inanıyoruz. Telefonum dünden beri durmuyor. Artık kaset gibi insanlara sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorum. Ailesi, yeğenleri, kardeşleri, ablaları bekletiyoruz, 'Gelmenize gerek yok, şu an yapacağınız bir şey yok' diye. Kendisine zamanında çok iyi şekilde müdahale edildi. İnanıyoruz iyi olacak" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç