YMP Lideri Teoman Mutlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

YMP Lideri Teoman Mutlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı!

YMP Lideri Teoman Mutlu, erken bir adaylık açıklamasında bulundu! 2028 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimine aday olduğunu açıkladı! İşte haberin detayları...

Siyaset 2 Haz 2024 0
YMP Lideri Teoman Mutlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı!

Yerli ve Milli Parti lideri Teoman Mutlu, düzenlediği basın toplantısında 2028 Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde aday olduğunu açıkladı.

Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, İzmir'de partililerle buluştu. Mutlu, toplantıda 2028 Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde aday olacağını ifade etti.

Konuşmasında AK Parti iktidarının 22 yıllık sürecine değinen Mutlu, parti olarak halktan aldıkları güçle Türkiye'yi ayağa kaldıracaklarını belirtti.

'SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ BİR YANA DERİNLEŞTİ'

"Ülkemiz bir yangın yerine döndü. 22 yıllık AK Parti iktidarı tüm değerlerimizi yok etti. Atalarımızdan yadigar geleneklerimiz, sevgi ve saygı yerini tamamen kibir ve şımarıklığa bıraktı" diyen Mutlu, mevcut iktidarın söz verdiği '3-Y' (yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar) sorunlarını çözmek bir yana daha da derinleştirdiğini ifade etti.

Mutlu, AK Parti'nin 31 Mart'ta ağır bir yenilgi aldığını ve oylarının erimeye devam ettiğini belirterek, "Bu kibir, bu halktan kopuşun sonu budur. AK Parti uzatmaları oynamaktadır. Yapılacak olan ilk seçimde gidecektir" dedi.

'BİZ YERLİYİZ, MİLLİ VE BAGAJIMIZ BOŞ'

Mutlu, şunları söyledi:

"Halk kurtar bizi CHP, bak seni 50 yıldır ilk defa 1’inci parti yaptım, bunun kıymetini bil diyor. CHP, çay içip saray sohbeti yapıyor. Biz yerliyiz, milli ve bagajımız boş. Bizim arkamızda ne yabancı bir güç ne de bir tarikat yok. Sadece Rabbimiz ve halkımız var. Gençlere yer veren tek bir parti yok. Kadınlara değer veren tek bir parti yok. Partimde 23 yaşında, 28 yaşında, 30 yaşında genel başkan yardımcılarım var. Parti böyle olur. Memleket bu kadrolarla kurtulur.

'AZİZ MİLLETE ZULÜM EDENLER GİDECEK'

Ya başaracağız, ya başaracağız. Başka yolu yok! İnanın bizi durduramazlar. Atatürk'e inanın, İzmir'in dağlarına inanın, hepinizin gönlünde çiçekler açacak. Kızlarımız, kadınlarımız sokakta güvenle yürüyecek. Gençlerimiz iş ve aş bulacak. Emeklilerimizin ellerinden öpeceğiz, onlara layık oldukları hayatı sağlamak bizim boynumuzun borcudur. Bu aziz millete zulüm edenler gidecek. Öz be öz ‘yerliler’ gelecek. Mustafa Kemal'in askerleri gelecek."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç