YKS'yi kazanan ve üniversite son sınıf öğrencilerine 5 bin TL burs verilecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

YKS'yi kazanan ve üniversite son sınıf öğrencilerine 5 bin TL burs verilecek

YKS'yi kazanıp üniversitelere yerleşen ve üniversite son sınıfında olan öğrencilere 5 bin lira verilecek. İşte başvuruya ilişkin bilgiler.

Eğitim 20 Ağu 2023 16:46 0
YKS'yi kazanan ve üniversite son sınıf öğrencilerine 5 bin TL burs verilecek

YKS tercihleri ile üniversiteye yerleşenlere 5 bin TL verilecek.

Bilindiği üzere YKS tercih sonuçları dün açıklandı. Açıklanan tercih sonuçlarından sonra adaylar, yerleştikileri okulları öğrendi ve kayıt için hazırlıklarına başladı. Adayların üniversiteyi kazanmasından sonra Menemen Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı. Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan yaptığı açıklamada, yeni üniversite öğrencilerine ve bu sene mezun olanlara 5 bin lira verileceğini söyledi.

Belediye başkanlığı tarafından hayata geçirilen yeni sosyal desteğe baktığımızda ilçenin gençlerinin bilim sanat ve kalkınma alanlarında başarılı bireyler olarak olarak yetişmelerinin sağlanması için 5'er bin lira verileceği açıklandı.

Başkan Vekili Pehlivan konu ile ilgili yaptığı açıklamada gençleri sadece sözlerle değil maddi olarak da destekleyerek ilçeden bilim, kalkınma ve sanat alanlarında nitelikli ve başarılı bireylerin yetişmesini amaçladıklarını söyledi. 

İlçede YKS'ye giren ihtiyaç sahiplerinin başvuru ücretini de karşıladıklarını söyleyen Pehlivan, bu destekle birlikte ön lisans ve lisans düzeyinde üniversitelerin örgün programlarını kazanan ve mezun olan gençlere toplamda 5 bin liralık destek verileceğini söyledi. Başvuru yapacakların ilçede yaşaması gerekmektedir.

YKS tercih sonuçlarının açıklanması sonrası kayıt belgesi ve üniversite mezuniyet belgesi ile birlikte Menemen Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuru yapanlara ödemenin yapılacağını söyleyen Pehlivan, "Menemenli gençlerimiz için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

YKS'yi kazananlara verilen burslar için TIKLAYIN

Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç