YKS Tercihlerinde Birçok Bölüm Boş Kalabilir

YKS Tercihlerinde Birçok Bölüm Boş Kalabilir

YKS tercihleri ile ilgili son dakika uyarısı geldi ve geçen seneye göre ciddi oranda değişen sıralamanın yerleştirmelere etkisinin olacağına yer verildi.

Sınav 20 Tem 2022 14:26 1
YKS Tercihlerinde Birçok Bölüm Boş Kalabilir

YKS tercihlerinde birçok bölüm boş kalabilir.

2022 YKS tercihleri için duyuru dün yayınlandı. Yayımlanan duyuruda kontenjan ve program bilgileri ile sıralamalara yer verildi. Sıralama puan makasını gören adaylar ise büyük şok geçirdi. Geçen sene aynı puanla çok daha iyi bir sıralama verilirken bu sene sıralamalar ciddi oranda değişti.

Bu durum zaten puan tablosunda da ortaya çıkıyor. Aşağıda geçen senenin puan dağılımı var:

Burada da 2022 yılı YKS sonuçlarına göre puan dağılımı gösteriliyor. 

İkisi arasında bir karşılaştırma yaptığımızda geçen seneye göre bu sene çok daha fazla adayın yüksek puan aldığı görülüyor. Bu da sıralamaları ciddi oranda etkiliyor.

PUANA ALDANIP TERCİH YAPANLAR BOŞTA KALIR

YKS tercihi yapacak adaylara yapılan en önemli uyarı sıralama uyarısı. Geçen senenin yerleştirme puanlarına bakıp tercih yapılması durumunda adayların boşta kalabileceği bildirliyor. Uzmanlar yaptıkları açıklamada adayların tercih yaparken muhakkak sıralamaya bakması gerektiğini , boşta kalmamak için sıralamaya göre tercihlerini yapması gerektiğini söylüyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN? ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI

2022 YKS tercihleri ile ilgili bir açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ‘den yapacaklardır." dedi. 

Tercihler başladığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 23 Gün Önce
Eminim bu kredi bana çıkmaz