YKS Tercih Başvuru Tarihi ve Saati 2022

YKS Tercih Başvuru Tarihi ve Saati 2022

Üniversite tercihlerinde son saatlere girildi. Peki tercihler saat kaçta başlayacak? İşte YKS tercihleri hakkında son bilgiler.

Sınav 26 Tem 2022 12:44 0
YKS Tercih Başvuru Tarihi ve Saati 2022

YKS Tercih Başvuru Tarihi ve Saati.

2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları geçen hafta açıklandı ve sınav sonuçlarının ardındna üniversite tercihleri için tarihler açıklandı. Açıklanan tarihlere baktığımızda tercihlerin 27 Temmuz 2022 tarihinde başlayacağı görüldü. Tercihlere saatler kala öğrenciler , tercih edecekleri bölümleri araştırmaya , tercihlerini netleştirmeye başladı. Peki YKS tercihleri saat kaçta başlayacak?

TERCİH KILAVUZU

YKS Tercih kılavuzu ÖSYM Başkanlığı tarafından 27 Temmuz 2022 günü açıklanacak. Açıklanacak Tablo 3 ve Tablo 4 ile birlikte öğrenciler tercihlerini burada bölümlere yapacak. Bu kılavuz öncesi ÖSYM Başkanlığınca bir kılavuz yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda kontenjanlara yer verildi. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz için TIKLAYIN

YKS TERCİH TARİHİ VE SAATİ

Yükseköğretim Kurumları Sınav sonucuna göre üniversite tercihleri 27 Temmuz'da başlıyor. 2 ve 4 yıllık bölümleri tercih edecek gençler 27 Temmuz tarihindne itibaren tercihlerini yapabilecek. Tercihler saat 10.00'da başlayacak.  Tercih ekranı açıldığında finans7.com olarak takipçilerimize anında bildirimle haber vereceğiz. Siz de tercih sürecinden ve sonuçlardan bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

YKS'DE BU BÖLÜMLERİ YAZANLARA PARA VERİLECEK >>> DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

DAHA OKUL BİTMEDEN İŞ BULABİLEN BÖLÜMLER  AÇIKLANDI >> DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

SAĞLIK BÖLÜMLERİNİN SON ATAMALARDAKİ ALIM SAYILARI AÇIKLANDI >> DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç