YKS Sonuçları Açıklandı mı?

YKS Sonuçları Açıklandı mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınav sonucu açıklandı mı? ÖSYM sınav sonucunu erken açıklar mı? İşte YKS sonuçları hakkında son bilgiler.

Sınav 8 Tem 2022 08:52 0
YKS Sonuçları Açıklandı mı?

YKS sonuçları açıklandı mı?

2022  yılı Yükseköğretim Kurumları Sınav sonucu için geri sayımda son iki haftaya girildi. Sınav sonuçları için bekleyişte sona gelinirken öğrencilerin payhlaşımları Twitter üzerinde gündem oldu. 

#yks2022 tagı ile gündem olan sınavda birçok paylaşım yapılırken bu tagı gören adaylar, sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Adaylara haberimizin başında söyleyelim daha açıklanmadı. 

"AÇIKLANDI SANDIM KALP KRİZİ GEÇİRDİM" :)

Tagı görenler, sınav sonuçlarının açıklandığını zannederek hemen internet üzerinden aramaya başlarken sonuçların açıklanmadığını öğrenince kısa süreli kalp spazmı geçirdi :D

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM resmi sayfasından yapılan açıklamada 2022 yılı Yükskeöğretim Kurumları Sınav sonucunun 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacağına yer verildi. Sınav sonucunun açıklanacağı tarihte henüz bir değişiklik olmadığına yer verildi. 

ERKEN AÇIKLANIR MI?

Daha önceki yıllarda bazı sürprizler yapan ÖSYM Başkanlığı, sınavı bazen gece yarısı, bazen ise açıklanması gereken tarihlerden daha önce açıklıyordu. Bu sürprizler genellikle YKS'de yapılıyordu. Bu sene de öyle bir sürpriz yapılır mı bilinmez. Bekleyip göreceğiz. Finans7.com'u takip ederek, mobil uygulamamızı indirerek bildirimle sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

TERCİHLER NE ZAMAN?

Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler için kontenjan duyurusu gelecek ve tercihler alınmaya başlanacak. Geçen senenin üniversite taban puanları aşağıdaki linklerde:

2 yıllık bölümler için TIKLAYIN

4 yıllık bölümler için TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç