YKS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

YKS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri açıklandı

Son dakika haberi: ÖSYM, YKS günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin listesini yayınladı. İşte açıklama detayları.

YKS 6 Haz 2024 0
YKS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri açıklandı

YKS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri belli oldu.

ÖSYM Başkanlığı sayfasından yapılan son dakika açıklamasında 2024 YKS'nin bu hafta sonu yapılacağı, sınavın yapılacağı gün öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bazı nüfus müdürlüklerinin açık tutulacağını bildirdi ve şu ifadeleri kullandı:

"2024-YKS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde uygulanacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2024-YKS) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 8 Haziran 2024 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 9 Haziran 2024 Pazar günü 07.00 ile 15.30  saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu belge ile sınava girebilecektir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adreslerine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir"

Sınav günü açık olacak yerler için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç