YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklanıyor

YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklanıyor

2022 YKS ek tercih sonuçları için geri sayımda sona gelindi. Sonuçlar bu hafta açıklanacak.

Eğitim 18 Eylül 2022 21:14 0
YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklanıyor

YKS ek tercihleri açıklanıyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucuna göre geçen hafta ek tercihler alındı. On binlerce aday , ek yerleştirmeler için tercihlerini yaptı ve sonuçları beklemeye başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu tercihlere ilişkin son bilgilere yer verdik.

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ AÇIKLANDI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan ek tercih kılavuzuna baktığımızda üniversitelere kayıtların 26 Eylül 2022 tarihinde yapılacağına yer verildi. ÖSYM Açıklamasında "Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır." ifadelerine yer verildi. 

YSK EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Bu tarihlere göre baktığımızda Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercihleri , ek yerleştirme sonuçlarının bu hafta açıklanması kesin. 26 Eylül 2022 Pazartesi günü ek tercihlerle yerleşen adayların üniversite kayıtlarını yapacak olmasını göz önüne alırsak YKS ek tercih sonuçlarının 19 Eylül Pazartesi, ya da en geç 20 Eylül Salı günü açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra yerleşen adaylar üniversitelere kayıtlarını e devlet üzerinden ve üniversitelerden yapacak.

YKS ek tercih sonuçları açıklanınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Üniversitelerin açılma tarihi ayrı ayrı açıklandı. Üniversitelerin açılma tarihlerine gitmek için lütfen TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç