YKS Ek Tercih Kılavuzu Yayımlandı: İşte 2. Yerleştirme Boş Kontenjanları, Başvurusu ve Tercih Ücreti Anlaşmalı Banklalar 2022

YKS Ek Tercih Kılavuzu Yayımlandı: İşte 2. Yerleştirme Boş Kontenjanları, Başvurusu ve Tercih Ücreti Anlaşmalı Banklalar 2022

2022 YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda boş kontenjanlara yer verildi. İşte başvuru bilgileri.

Eğitim 7 Eylül 2022 10:05 0
YKS Ek Tercih Kılavuzu Yayımlandı: İşte 2. Yerleştirme Boş Kontenjanları, Başvurusu ve Tercih Ücreti Anlaşmalı Banklalar 2022

Son dakika: YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 2022 yılı YKS ek tercih kılavuzuna yer verildi. YKS puanı ile tercih yapacak öğrenciler için son tarih 13 Eyül 2022 olarak açıklandı.

2022-YKS Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2022-2023 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2022-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 07-13 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 13 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2022-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2022-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

 • TERCİH EKRANI

  Adaylar tercihlerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacak. ais.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih yapacak adaylar, daha sonra 30 lira olan tercih ücretini anlaşmalı bankalara yatıracak. 

  TERCİH ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri

  • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

  • İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı

  • Sınav ücreti ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

  SONUÇ TARİHİ

  YKS ek tercihleri 13 Eylül'de, para yatırma işlemi 14 Eylül'de sona erecek. YKS ek tercihleri ile kazananların kayıtları ise 25-28 Eylül tarihleri arasında alınacak. Buna göre bakacak olursak YKS ek tercih sonuçlarının 19-20 Eylül'de açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklanınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>> TIKLAYIN

  Huawei için >>> TIKLAYIN

  Finans7.com  | Ankara

  Yorumlar (0)

  Seç