YKS başvuru tarihi şekilleniyor: Başvuru nasıl yapılır 2023

YKS başvuru tarihi şekilleniyor: Başvuru nasıl yapılır 2023

2023 YKS başvurusu ile ilgili hala bir duyuru gelmedi. 2. dönem konularının olmayacağı sınav ile ilgili son bilgiler yazımızda.

YKS 4 Mart 2023 08:55 0
YKS başvuru tarihi şekilleniyor: Başvuru nasıl yapılır 2023

YKS başvuru tarihleri şekilleniyor.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından her sene Şubat ile Mart aylarında alınan YKS başvuruları, Mart ayının gelmesine rağmen bu sene hala başlamadı. ÖSYM Başkanlığı tarafından Kasım ayında yayınlanan açıklamada 2023 yılı üniversitelere giriş sınavı başvurusunun 9 Şubat ile 6 Mart tarihleri arasında alınacağı bildirilmişti. Ancak bu tarihler seçim süreci nedeniyle geri çekilmişti. Normalde başvuruların sona ereceği tarihe 2 gün kalırken YKS başvuruları hala alınmaya başlamadı. Yükskeöğretim Kurumları Sınavlarına girecek adaylar ise başvurularının ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki 2023 YKS başvurusu nasıl yapılır? Üniversitelere giriş sınavı başvurusu ne zaman başlayacak?

YKS'DE 2. DÖNEM KONULARI OLMAYACAK

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremden sonra açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, YKS'de 2. dönem konularından öğrencilere soru sorulmayacağını söyledi ve "Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci dönemi kapsam dışına aldık" ifadelerini kullandı. Sınavda sorulmayacak konular için TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

ÖSYM henüz YKS başvuru tarihlerini açıklamadı. Önümüzdeki günlerde üniversitelere giriş sınavı başvuru tarihlerinin belli olması bekleniyor. Bakan Mahmut Özer sınav tarihi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Dikkat edersiniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek" ifadelerini kullandı. Bu açıklamaya baktığımızda, deprem etkilerinin, yaralarının sarılmaya başlanması ile birlikte sınav tarihlerinin de kısa sürede netleşmesi bekleniyor. Tarihler belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;