Yine Bir KYK Yurdu! Yine Bir Asansör Faciası!

Yine Bir KYK Yurdu! Yine Bir Asansör Faciası!

Türkiye'deki KYK yurtlarında asansör kazaları artmaya devam ediyor! Bir asansör kazası da Ankara Çubuk'taki KYK yurdunda gerçekleşti! İşte haberin detayları...

Haberler 16 Kasım 2023 0
Yine Bir KYK Yurdu! Yine Bir Asansör Faciası!

Aydın'da KYK yurdunda kalan üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın hayatını kaybetmesine neden olan asansör faciasının ardından bu defa Ankara Çubuk'taki KYK yurdunun asansörü düştü. Görevlilerin müdahalesiyle asansörden çıkarılan öğrenciler tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda 27 Ekim'de meydana gelen asansör faciasında Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti. Ertaş'ın ölümünün ardından yurtlardan peş peşe asansör arızası haberleri gelmeye devam etti.

Ordu'da üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda asansör halatları kopmuş içinde 4 öğrencinin bulunduğu asansör zemin kata çakılmıştı. Konya'da ise asansörün düşmesiyle bir grup öğrenci kat arasında kalmıştı. Bir asansör ihmali haberi de Ankara Çubuk'tan geldi.

ASANSÖR 3. KATTAN DÜŞTÜ
Ankara Çubuk'ta KYK yurdunda 3. kattan zemin kata inmek isteyen öğrencileri taşıyan asansörün düşmesi sonucu panik yaşandı. Yurt görevlilerinin müdahalesiyle asansörden çıkan kız öğrenciler, sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı hastanelere götürülerek tedavi altına alındı.

Tüm son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;