Yılmaz Tunç'tan son dakika: 9. Yargı Paketi'nde 4 4 ceza indirimi açıklaması geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yılmaz Tunç'tan son dakika: 9. Yargı Paketi'nde 4 4 ceza indirimi açıklaması geldi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında 4/4 ceza indirimi için detayları paylaştı. İşte gelen açıklama.

Haberler 6 Mayıs 2024 0
Yılmaz Tunç'tan son dakika: 9. Yargı Paketi'nde 4 4 ceza indirimi açıklaması geldi

Son dakika: 9. yargı paketinde 4 4 ceza indirimi gelecek mi? Yeni açıklama geldi.

Adalet bakanı Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında ceza indirimi hakkında yeni detaylar paylaştı.

9. Yargı Paketinde infaz düzenlemesinin yer alacağını, denetimli serbestlikte süre yerine bir oran getireceklerini, ceza alan kişinin 1 ay bile ceza aldıysa cezaevine gireceği ve cezasına oranla denetimli serbestlikten faydalanacağını söyleyen Bakan, 4/4 mahkumlar hakkında açıklama da yaptı.

9. pakette yer alan teklife göre, mahkumların ikinci defa mükerrer oldukları cezalarının tamamı kadar değil, dörtte üçü kadar cezaevinde kalmalarının önü açılacak. Halihazırdaki yasaya göre ikinci defa mükerrer olanlar, şartlı tahliyeden yararlanamıyor.

NE ZAMAN GELECEK?

9. Yargı Paketi tamamlandı ve taslak haline geldi. Taslak Cumhurbaşkanlığına sunulacak ve kabul görmesi durumunda meclise sevk edilecek.

Meclise kanun teklifi olarak gelecek düzenlemenin Haziran ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Kanun teklifinin tam metni yayınlandığında finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç