Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi taslak çalışması meclise sunuldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi taslak çalışması meclise sunuldu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında 8. yargı paketinin taslak metninin meclise sunulduğunu söyledi.

Son Dakika 4 Şubat 2024 0
Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi taslak çalışması meclise sunuldu

Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi taslan çalışmasını meclise sunduk.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç bir son dakika açıklamasında bulundu. Kanal 7 adlı kanalda yayınlanan Başkent Kulisi adlı programa konuk olan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 8. yargı paketi hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Peki 8. yargı paketi ne zaman çıkacak? Yeni yargı paketinde mahkumlara af düzenlemesi olacak mı? İşte yeni yargı paketi ile ilgili gelen son dakika açıklaması.

Bakan Tunç açıklamasında yargı paketi üzerinde çalışmaların sonuna geldiklerini ve taslak düzenlemeyi meclise gönderdiklerini söyledi. Bakan yeni yargı paketi ile birçok konuda önemli düzenlemeler yapılacağını, özellikle cezasızlık algısının ortadan kaldırılacağını söyledi.

Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"8. yargı paketinde önemli düzenlemeler var. Bunları mecliste takip ediyoruz. TBMM'ye taslak çalışması sunduk. Burada özellikle cezasızlığı ortadan kaldıracak, denetimli serbestlikte 2 yılın altındaki suçlarda suçluların 1 yıl otomatik denetimli serbestlik yerine orana göre cezaevine girmesi düzenlemesi var.

Yargı etkinlikleri için önemli maddeler var. AYM iptalleri için yeni düzenlemeler var. Şubat ayında meclisten geçtikten sonra düzenlemeler hayata geçecek.

2024 ile 2028 arası için Yargı Reformu Strateji belgesi hazırlıkları devam ediyor. Açıklanan hedeflere ulaşma yolunda çalışacağız"

ŞUBAT AYINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Bakan Tunç açıklamasında düzenlemenin Şubat ayında meclisten geçerek yürürlüğe gireceğini söyledi. Düzenleme meclise geldiğinde bildirimle haberdar olmak için UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç