Yıkılan evin konut kredisi silinir mi? Borç ne olacak?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yıkılan evin konut kredisi silinir mi? Borç ne olacak?

Son dakika haberi: Yıkılan evlerin konut kredisi ne olacak? Konut kredisi borçları silinecek mi? İşte gelen son dakika açıklaması.

Emlak 13 Şubat 2023 01:08 0
Yıkılan evin konut kredisi silinir mi? Borç ne olacak?

Yıkılan binanın konut kredisi varsa silinir mi?

KAhramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremden sonra en çok sorulan soruların başında bu soru yer alıyor. Söz konusu soruya baktığımızda Yıkılan binanın , evin konut kredisi devam ediyorsa ev yıkıldığı için kredinin silinip silinmeyeceği konusu oldu. Peki yıkılan evin konut kredisi ne olacak? Bankalar bu kredi borçlarını silecek mi?

Pazarcık'ta meydana gelen büyük deprme 10 yılda yıkıma neden olurken enkaz altından vatandaşlar çıkarılmaya devam ediliyor. Depremde 7 gün geride kalırken can kaybı 30 bine yaklaştı.

UZMAN İSİM CEVAPLADI

Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak yaptığı son dakika açıklamasında yıkılan evin konut kredisinin silinmeyeceğini söyledi. Bankanın bu parayı yine de vatandaşlardan isteyeceğini söyleyen Kolçak, DASK ve eğer varsa konut sigortasından bunun bir kısmının karşılanabileceğini , ancak buralardan alınacak para ile kreidlerin kapatılmasının zor olduğunu söyledi. Açıklamada ev üzerinde devam eden kredide, evin yıkılması sonrası bankanın arsa üzerine ipotek koyacağı bildirildi.

DASK en fazla 600 bin lira civarında para verecek. Konut sigortasında ise ödediğiniz yıllık ücrete göre size geri ödeme yapılacaktır. İşte Hatice Kolçak'ın kredi ile ilgili yaptığı son dakika açıklaması: 

Sizce konut kredileri silinmeli mi? Sizin ne kadar borcunuz var? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Konut kredisi silinmesi hakkında açıklama gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç