YHS personellerinin müjde beklentisi Çalışma Bakanlığında

YHS personellerinin müjde beklentisi Çalışma Bakanlığında

Yardımcı Hizmetler Sınıfı personellerinin mağduriyetleri Çalışma Bakanlığına iletildi. Müjde beklentisi Bakana iletildi.

Kamu 13 Ocak 2023 21:45 39
YHS personellerinin müjde beklentisi Çalışma Bakanlığında

YHS personellerinin sorunalrı bakana iletildi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci  bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gitti. Bakanlıkta Bakan Vedat Bilgin ile bir araya gelen Kahveci, ek göstergeden memur maaş zammına ve YHS mağduriyetine değinerek bu konularda talepleri Bakan Bilgin'e iletti.

Görüşme sonrası sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kahveci, görüşmeye ilişkin "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’i, Genel Sekreterimiz ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Talip Geylan ile birlikte ziyaret ederek çalışma hayatı gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunduk" ifadeleri ile açıklamasına başladı.

Kahveci açıklamasında memurmara maaş zammı konusunun konuşulduğunu , maaşlara yapılan yüzde 30'luk zammın az olduğu ve seyyanen zam yapılması gerektiğini söyleyerek, "Ziyaretimizde memurlara verilen enflasyon farkı dâhil %30’luk zammın yeterli olmadığını, memur ve emeklilerimizin zararlarını karşılamak, alım gücünü artırmak için seyyanen ek zamma ihtiyaç duyulduğunu ifade ettik. Bu konudaki talebimizi yineledik" ifadelerini kullandı. 

Kahveci ek gösterge düzenlemesinde yaşanan mağduriyetlere değindi ve bu sorunların bakanlığa iletildiğini söyleyerek"3600 ek gösterge konusunda yaşanan aksaklığın bir an önce çözülmesi, 1. dereceye gelmiş kamu personelinin ek gösterge rakamının 3600 olarak belirlenmesi gerektiğini belirttik. Sn. Bakan, talebimizin yerinde olduğunu, çözüme kavuşturulması yönündeki görüşünü bizlerle paylaştı" dedi.

YARDIMCI HİZMETLER SINIFI

Yardımcı Hizmetler Sınıfı personellerinin mağduriyetlerine değinen Kahveci, "Sn. Bakanla görüşmemiz de sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunda ki son durum ile Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sorunlarına çözüm için müjde beklediklerini bir kez daha hatırlattık. Sn.Bakan'ın duyarlılığı ve çözüm odaklı yaklaşımına teşekkür ediyorum" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (39)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
mhp seçim beyannamesinde 2018 yılında söylemişti zaten ama seçim bitti biz unutulduk şimdi gene seçim geldi bakalım neler olacak
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Bir fotoğraf atsınlatda inalalım atın civcivlerde yesin
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Yardımcı Hizmetler sınıfı kaldırılsın GHS u
Ziyaretçi 12 Gün Önce
yhs 17 yıldır beklıyor mhp seçim beyannamesinde var şimdi degilde ne zaman diyoruz
Ziyaretçi 13 Gün Önce
MEB’de çalışan (4/B 657.) Aşçı ve aşçı yardımcısına teknik kadro istiyoruz,Yardımcı hizmetler sınıfından teknik sınıfa geçmeyi istiyoruz.