Yeşilçam'ın çınarı Türker İnanoğlu hastaneye kaldırıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeşilçam'ın çınarı Türker İnanoğlu hastaneye kaldırıldı

Yeşilçam'ın çınarı olarak bilinen Türk film yönetmeni, film ve televizyon yapımcısı Türker İnanoğlu, hastaneye kaldırıldı.

Haberler 2 Nisan 2024 18:44 0
Yeşilçam'ın çınarı Türker İnanoğlu hastaneye kaldırıldı

Yeşilçam'ın çınarı Türker İnanoğlu hastaneye kaldırıldı.

Türker İnanoğlu'nun hayatını kaybettiğine dair haberlerin çıkması sonrasında, gazeteci Cüneyt Özdemir sosyal medya hesabından İnanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı. Özdemir, İnanoğlu'nun hastaneye kaldırıldığını ve hayatta olduğunu bildirdi.

Özdemir'in açıklaması:

"Aile büyüğümüz Türker İnanoğlu’nu hastaneye kaldırdık. Kendisi hayatta, yaşıyor. Lütfen aile bireyleri dışındaki haberlere itibar etmeyiniz. Sağlık durumu ile ilgili bilgilendirmeyi düzenli olarak yapacağım."

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken, yönetmen yardımcısı olarak sinema alanına girdi. Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer gibi ünlü yönetmenlerle çalıştı. 1960 yılında yaptığı Köyde Bir Kız Sevdim filmiyle yönetmenliğe başladı. 1960 yılında Erler Film adında kendi sahibi olduğu bir film şirketi kurdu. 1979'da Ulusal Video şirketini, 1985 yılında da bir televizyon stüdyosu kurdu. Çok sayıda televizyon yapımlarına imzasını attı.

Beyoğlu'nda Atlas Sineması, Şişli'de Kent Sineması, Kavacık'ta Boğaziçi Sinemalarının da sahibidir. 2005 yılında İstanbul Maslak'ta, TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) açtı.

Türker İnanoğlu, oyuncu Filiz Akın'la yaptığı evlilikten İlker İnanoğlu dünyaya geldi. Filiz Akın'dan ayrıldıktan sonra 1974 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlendi ve bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı oldu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç