Yerel seçim süreci fiilen başladı: Belediye başkanı adayları ne zaman belli olacak?

Yerel seçim süreci fiilen başladı: Belediye başkanı adayları ne zaman belli olacak?

Son dakika haberi: AK Parti'de yerel seçim süreci fiilen başlamış oldu. İşte gelen son dakika açıklaması ve seçim takvimi.

Seçim 2023 7 Kasım 2023 0
Yerel seçim süreci fiilen başladı: Belediye başkanı adayları ne zaman belli olacak?

Belediye Başkanı adayları ne zaman belli olacak.

AK Parti'den bir son dakika açıklaması geldi ve yerel seçimler için aday başvurularının ne zaman alınacağı, teyamül yoklamasının ne zaman yapılacağına dair detaylara yer verildi.

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN?

2024 yılında yapılacak yerel seçimler için tarih: 31 Mart. Bu tarihte Mahalli İdareler seçimleri yapılacak. Seçimlere 4,5 ay kala partiler çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti'de bugün yerel seçim takvimi de belirlendi ve ffilen bu çalışma başlatıldı.

Bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda Merkez Yürütme Kurulu, MKYK'ya yetki verdi.

Söz konusu toplantıda ayrıca aday usul esasları ile teşkilat yoklama usul esaslarına ilişkin kararlar da alındı. Söz konusu takvime göre 9 Kasım Perşembe günü başlayacak aday başvuruları, 17 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

17 Kasım tarihinde başvuruların sona ermesinden sonra teyamül yoklaması süreci başlayacak ve 19 Kasım'da elektronik ortamda tüm illerde teyamül yoklaması aynı anda başlayacak.

2019 yılında yapılan yerel seçimler öncesi adaylar Aralık ayının sonunda açıklanmıştı. Yine aynı şekilde Aralık ayında belediye başkanı adaylarının açıklanması bekleniyor.

Sizce İstanbul ve Ankara'da kimler belediye başkanı olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer takipçilerimizle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;