Yere Çöp Atanlar Dikkat! Çevreyi Kirletenler Parmak İzinden Tespit Ediliyor

Yere Çöp Atanlar Dikkat! Çevreyi Kirletenler Parmak İzinden Tespit Ediliyor

Isparta'da çevreyi kirletenlerin bıraktıkları atıklardan parmak izleri belirlenerek haklarında idari işlem başlatılıyor.

Haberler 13 Kasım 2022 15:14 0
Yere Çöp Atanlar Dikkat! Çevreyi Kirletenler Parmak İzinden Tespit Ediliyor

Isparta Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek adına yeni bir çalışma başlattı. Yere atılan atıkların üzerindeki parmak izleri belirlenerek çevreye zarar veren kişiler hakkında idari işlem başlatılacak. İşte haberin detayları...

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, umuma açık alanları kirleten kişiler atıklardaki parmak izlerinden tespit edilerek haklarında adli işlem başlatılıyor.

Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte düzenli olarak mesire alanları, dini mekanlar, mezarlıklar ile park ve bahçelerdeki şişeler ve plastik bardaklardan parmak izi alıyor.

"ÇEVRENİN KASTEN VEYA TAKSİRLE KİRLETİLMESİ"

Parmak izi tespiti gerçekleştirilen kişilere "çevrenin kasten veya taksirle kirletilmesi" ve "ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme" suçlarından adli işlem yapılıyor.

"Yeşil Isparta Doğa Dostu Şehir" sloganıyla yürütülen uygulamada analizleri alınan atıklar, Isparta Belediyesi ekiplerince temizleniyor.

Olay yeri İnceleme Şube Müdürü Komiser Sinan Akdeniz konuya ilişkin yaptığı açıklamada kentteki adli olayların çözümü dışında çevreyi kirletenlerin tespitinin de yapıldığını söyledi.

Çevreyi kirletenlerin tespiti çalışmalarının paydaş kurumlarla titizlikle devam ettiğini belirten Akdeniz, "Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle çevre kirletiliyor. Vatandaşlarımız, çevrenin kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve benzeri malzemelerin yangın çıkarması da engelleniyor." diye konuştu.

Yorumlar (0)

Seç