Yeniden İşleme Açılan Bagfaş Hisseleri Borsa Açılışında Yüzde 10 Düştü
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeniden İşleme Açılan Bagfaş Hisseleri Borsa Açılışında Yüzde 10 Düştü

Borsa İstanbul'da hisseleri geçici olarak durdurulan Bagfaş'ın hisseleri yeniden işleme açıldı.Yeniden işleme açılan Bagfaş hisselerinin açılışı ile birlikte yüzde 10 düşüş yaşandı.

Borsa 16 Haz 2021 12:58 0
Yeniden İşleme Açılan Bagfaş Hisseleri Borsa Açılışında Yüzde 10 Düştü

Borsa İstanbul'da hisseleri geçici olarak durdurulan Bagfaş'ın hisseleri yeniden işleme açıldı.Yeniden işleme açılan Bagfaş hisselerinin açılışı ile birlikte yüzde 10 düşüş yaşandı.Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kararıyla üretim tesislerinde faaliyetleri durdurulan ve sonrasında hisseleri işlemlere geçici olarak kapatılan Bagfaş hisseleri bugün yeniden işleme alındı.


Bagfaş'ın hisseleri Borsa İstanbu'da açılışta yüzde 10 düşüş kaydetti.


Yönetim kurulunun 14 Haziran 2021 tarihli toplantısında fabrikalarda gerekli lojistik ve teknik tedbirlerin alınmasına ve hukuka aykırı olduğu kanaatinde oldukları kapatma işlemine karşı yasal hakların süresi içinde kullanılmasına oy birliği ile karar verildiği ifade edilmişti.
Konuya ilişkin açıklamalrda bulunan Bagfaş Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gençer “Atmosfere ve suya verdiğimiz bir zarar yok. Bagfaş tesisleri dünyada en yeni tesislerden biridir. Bu konuda ek bir planlamamız yok.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç