Yeni Sosyal Yardım Paketi Geliyor: Çocuğu Okula Gideceklere Para, Fatura Desteği, Aile Destek Programı, Nakit Yardımı Başvuru e devlet

Yeni Sosyal Yardım Paketi Geliyor: Çocuğu Okula Gideceklere Para, Fatura Desteği, Aile Destek Programı, Nakit Yardımı Başvuru e devlet

Son dakika haberi: Hükümet, yeni bir sosyal yardım paketinin hazırlıklarına başladı.

Haberler 7 Eylül 2022 12:18 26
Yeni Sosyal Yardım Paketi Geliyor: Çocuğu Okula Gideceklere Para, Fatura Desteği, Aile Destek Programı, Nakit Yardımı Başvuru e devlet

Son dakika: Yeni yardım paketi geliyor.

Enerji, okul yardımı, aile destek paketi, gıda yardımalrı başlıkları altında devlet , vatandaşlara çok sayıda destek ödemesi yapıyor. Ntv'nin son dakika olarak aktardığı habere göre söz konusu yardımın kapsamlarının genişletileceği , yeni bir sosyal yardım paketi hazırlıklarının başladığı öğrenildi.  Başlatılan paket için son dakika bilgileri finans7.com'da.

İLK YAPILACAK YARDIMLAR NE OLACAK?

Söz konusu düzenleme kapsamındai lk yapılacak destek ödemesinin, çocuğu okula gidecek ailelere nakit para verilmesi planlanıyor.

DÜN TOPLANTI YAPILDI

Önceki gün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir toplantı yaptı ve söz konusu yeni sosyal yardım paketi ile ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu. 

200 MİLYAR LİRA ENERJİ SÜBVANSİYONU, İCRA AFFI

Şimdiye kadar 200 milyar liralık enerji sübvansiyonu yapıldığı bildirilirken 5 milyona yakın ailenin 30 milyar liralık icralık borçların da silineceği öğrenildi. Doğalgazda vatandaşın daha az fatura ödemesi için konutlarda yüzde 80'i aşan sübvansiyon yapıldığı bildirilirken bunun devam edeceği  öğrenildi.

FATURA DESTEĞİNİN KAPSAMI GENİŞLİYOR

Önceki gün düzenlenen toplantıda sosyal destek paketinde hem mevcut uygulamaların geliştirilmesi hem de yeni sosyal destek paketlerinin devreye alınması kararlaştırıldı. Bu yeni paketle fatura desteklerinin artacağı, desteklerden faydalanan nüfus miktarının arttırılacağı, destek miktarlarının da arttırılacağı öğrenildi.

Yeni düzenleme ile birlikte elektrik ve doğalgaz faturalarına devlet desteğinin artacağı, yararlanan aile sayısında yükseliş olacağına yer verildi. 

ÇOCUKLU AİLELERE DESTEK

KAbine sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuğu okula gidecek ailelere destek ödemesi yapılacağını söylemişti. Söz konusu açıklama ve başvuru adresleri için TIKLAYIN

AİLE DESTEK PAKETİ GENİŞLİYOR: PARA ARTACAK

Aile destek programı kapsamında yapılacak ödemeler 450 lira ile 600 lira arasındaydı. Edinilen bilgilere göre bunun kapsamının daha da genişletileceği ve destek ödeme miktarının da arttırılacağı öğrenildi. 

EKİM'DE

Düzenlemenin Ekim ayında yapılacak kabine toplantısından sonra kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi. Düzenleme geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/ntvpara/son-dakika-haberiyeni-sosyal-yardim-paketi-geliyor,OWhZzYxyDU2-wmwG0IVTZQ

Yorumlar (26)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
İyiaksamlr.sizden bez mama süt yardım başvurusu istiyorum Allah için yardım bekliyorum eşim mahkum cezaevinde 3 çocuğum var yardım istiyorum para yardımı istiyorum.
Ziyaretçi 24 Gün Önce
Benimde bebegim var mama bez yardimi istiyorum
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Çocuklarıma yardim istiyorum
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Çocuklarıma yardım istiyorum
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Uğraşıyorum bir türlü olmuyorrt 3 çocuk okutuyorum tek basima