Yeni proje açıklandı: Tarım yapacak gençlere iyi haber

Yeni proje açıklandı: Tarım yapacak gençlere iyi haber

Son dakika haberi geldi: Gençlerin tarıma teşvik edilmesi için yeni bir proje hayata geçiyor. İşte gelen son dakika açıklaması ve proje.

Tarım 5 Kasım 2023 0
Yeni proje açıklandı: Tarım yapacak gençlere iyi haber

Son dakika haberi: Gençlerin tarıma teşviki için yeni proje başlatılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bak yaptığı açıklamada yeni bir projenin hayata geçeceğini ve gençlerin bu proje ile tarıma yönlendirileceğini söyledi.

Genç nüfusun tarıma teşvik edilmesi için yeni projelerin hayata geçeceğini söyleyen iBakan, Konya'nın Hüyük İlçesinde Hüyük Tarım GEnçlik Kampı açılışı yapacaklarını, bunun için süreci başlattıklarını söyledi. Bakan Bak yaptığı açıklamada her geçen gün tarım kampı sayısının artırılacağını söyleyerek, "Zengin ve sürdürülebilir içeriklerimizle Türk tarımına ‘genç’ bir solukla destek olacağız. Gençlerin yenilikçi ve inovatif bakış açılarını tarımla buluşturmanın Türk tarımına güç katacağına inanıyorum” dedi. Projeyle yaşlanan tarım nüfusunu gençleştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Bakan Bak, “Bu proje, hem yaşlanan tarım nüfusunu gençleştirmek hem de gelecekte çok önem taşıyacak tarımın önemli bir güç olarak ülkemizde yer alması açısından da önemli. Bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortak görüşmeler yapıyoruz. Aile ve Gençlik Fonu içerisinde de gençliğin ayrı bir işlevi var. Bu işlev içerisinde istihdama ve girişimciliğe destek verecek projelerin desteklenmesi, gençlerin girişimciliğe yönlendirilmesi amaçlanıyor. Bunu da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıyla beraber gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kadın erkek adaylar bu sayfada bilgi alış verişi ve tanışmak için >>> TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;