Yeni Niğde Valisi Cahit Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç yaşında?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Niğde Valisi Cahit Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç yaşında?

Yeni Niğde Valisi Cahit Çelik Oldu! Peki Cahit Çelik kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Dünya 10 Ağu 2023 10:37 0
Yeni Niğde Valisi Cahit Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç yaşında?

04.11.1976 tarihinde Ağrı ili Patnos İlçesi’nin Bozoğlak köyünde doğdu.


İlkokulu köyde bitirdikten sonra ortaokul ve lise öğrenimini Patnos ilçe merkezinde tamamladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Haziran 2000 tarihinde Erzurum Kaymakam adayı olarak Mülk İdare Amirliği mesleğine başladı.

Kaymakam Refikliği stajını Van’ın Erciş ilçesinde yaptıktan sonra Düzce’nin Çilimli ilçesinde 3 ay Kaymakam Vekilliği görevini yaptı. Eylül 2001 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi.

Nottingham Üniversitesi Sosyal Politika ve Yönetim Bilimleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Ayrıca Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma” konulu tez çalışmasını sürdürdü.

Kaymakam ÇELİK, Kaymakamlık kursundan sonra Gülyalı İlçesinde 02.04.2003 tarihinde görev yaptı. Daha sonra Artvin’in Yusufeli ilçesi oradan da Bingöl’ ün Genç İlçesinde görev yapan Cahit ÇELİK 2008 yılında çıkarılan müşterek kararname ile Giresun İli Vali Yardımcılığına atandı. Daha sonra Çankırı’nın Ilgaz İlçesi kaymakamlığına atanan Cahit Çelik, sonrasında Karabük’e Vali Yardımcıllığına, sonrasında da Hatay/Samandağı İlçesi Kaymakamlığına atandı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç