Yeni Nafaka Yasası Ne Zaman Gelecek? Bekir Bozdağ Süresiz Nafaka Düzenlemesi İçin Tarih Verdi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Nafaka Yasası Ne Zaman Gelecek? Bekir Bozdağ Süresiz Nafaka Düzenlemesi İçin Tarih Verdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı son dakika açıklamasında süresiz nafaka için tarih verdi.

Haberler 5 Ekim 2022 08:48 0
Yeni Nafaka Yasası Ne Zaman Gelecek? Bekir Bozdağ Süresiz Nafaka Düzenlemesi İçin Tarih Verdi

Adalet Bakanı Bozdağ'dan süresiz nafaka açıklaması: Seçim sonrasına ertelendi.

Uzun yıllardır gündemde olan, birçok vatandaşın sosyal medyadan düzenleme yapılması için çağrı yaptığı süresiz nafaka hakkında sn dakika açıklaması geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı son dakika açıklamasında süresiz nafakada yeni tarihi verdi.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Bakan Bekir Bozdağ yaptığı son dakika açıklamasında süresiz nafakanın ciddi bir sorun oluşturduğunu söyledi. Bakanlık bünyesinde bu konuda çalışmalar olduğunu söyleyen Bakan , "Süresiz nafakanın adil olmadığına inanan bir Adalet Bakanıyım. Bunun Türkiye için şu anda ciddi bir sorun olduğunu görüyoruz. Bakanlık olarak da bunun üzerinde çalışıyoruz." dedi.

"SEÇİMDEN ÖNCE GELMEYECEK"

Bakan Bozdağ sözlerinin devamında , düzenlemenin seçimlerden önce gelmeyeceğini söyleyerek, "Fakat şu aşamada seçimden önce gündeme gelme durumu söz konusu değil. Seçimden sonra gündeme alacağımız maddelerden birisi olacaktır. Çünkü bu konu önemli bir konu. Başka birtakım boyutlarıyla da biz araştırıyoruz. Şu anda yaklaşık 700 bin civarında vatandaşımızı ilgilendiren büyük bir sorun. Çünkü yıllara sari, topladığınızda yaklaşık 700 bine tekabül ediyor. Biz onların yaşadıkları sorunların farkındayız. Bunu kadınlarımızı da onların hukukunu da koruyacak bir şekilde adil bir çözüme kavuşturacağız. Dünya örnekleri var. Türkiye'mizin tecrübesi var. Biz bunların içerisinden her iki tarafın da hukukunu koruyan, kadını da erkeği de mağdur etmeyen adil bir çözüm üreteceğiz. Seçimden sonraki dönemde bu sorunu çözecek formülü masaya koyacağız." dedi ve seçim sonrası süreci işaret etti.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç