Yeni KPSS Ne Zaman Yapılacak? Sınav mı Yoksa Takvim mi 17 Eylül'de?

Yeni KPSS Ne Zaman Yapılacak? Sınav mı Yoksa Takvim mi 17 Eylül'de?

Yeni KPSS ne zaman yapılacak? Genel Kültür Genel Yetenek testi, Alan Bilgisi, Eğitim Bilimleri ve ÖABT ne zaman yapılacak?

Sınav 4 Ağu 2022 13:25 1
Yeni KPSS Ne Zaman Yapılacak? Sınav mı Yoksa Takvim mi 17 Eylül'de?

Lisans KPSS 17 Eylül'de mi yapılacak yoksa sınav takvimi mi 17 Eylül'de açıklanacak?

ÖSYM Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve sınavın iptal edildiğine yer verildi. Sınav iptali kararında ÖSYM Başkanı şunları söyledi:

"Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

Amacımız, tüm adaylara gönül huzuruyla katılacakları ve sonucunun adaletinden emin olacakları bir sınav ortamı sunmaktır. Ortaya çıkan eksiklikleri ve aksaklıkları, açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmak ve gereken tedbirleri etkin şekilde almak suretiyle, ÖSYM'nin milletimizin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız.

Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz."

KPSS NE ZAMAN?

Bu açıklama sonrası adaylar, sınavın 17 Eylül'de mi yapılacağını , yoksa takvimin mi 17 Eylül'de açıklanacağını araştırmaya başladı. Sınav için süreç 17 Eylül'de başlayacak. Sınav takvimi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Özetle Lisans KPSS 17 Eylül'de yapılacak. Açıklanacak takvime göre 18 Eylül ile 25 Eylül'de alan sınavları ile ÖABT yapılacak. Süreçten haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
17 Eylül de zirai ilaç ve bayilik sınavı var nasıl olacak