Yeni kabinede Soylu yer alacak mı? Bu cümle kafaları karıştırdı

Yeni kabinede Soylu yer alacak mı? Bu cümle kafaları karıştırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir son dakika açıklamasında bulundu ve kabine ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Siyaset 25 Mayıs 2023 18:53 0
Yeni kabinede Soylu yer alacak mı? Bu cümle kafaları karıştırdı

Süleyman Soylu yeniden İçişleri Bakanı olacak mı? Son dakika açıklaması.

Haber Türk ekranlarına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada dikkat çeken ifadeler kullandı. 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi çalışmalaırna devam eden İstanbul'dan milletvekili seçilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim sonrası sürecine dair dikkat çeken mesajlar verdi.

TÜRKİYE'DEKİ SURİYELİ SAYISINI AÇIKLADI: 3 MİLYON 381 BİN SURİYELİ VAR

Bakan açıklamasında Türkiye'deki mülteci sayısını açıkladı ve şu ifadeleri kullandı: "554 bin Suriyeli ülkesine gönüllü döndü. Onurlu dönüş için çalışıyoruz. Türkiye’de şu anda 3 milyon 381 bin Suriyeli var. Azalıyor, daha da azalacak. Bahar Kalkanı Harekatı yapmasaydık, 4 milyon Suriyelinin önemli bir bölümü Türkiye’ye gelecekti. 6.7 milyon iç göç var Suriye’de. Şu anda 1 buçuk 2 milyon insan İdlib'de briket evlerde kalıyor. Kampların önemli bölümü briket evlere dönüyor. Bu evler hayırseverler üzerinde yapılıyor"

Bakan seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulunurken Cumhurbaşkanı ERdoğan'ın 28 Mayıs'ta seçilmesinden sonra en rahat 5 senesini geçireceğini söyledi.

Bakan Soylu açıklamasının devamında, “Sorumluluklarımız var bizim de. Hani biraz daha rahatsın diyorsunuz ya. Ben biraz da sorumluluklarımdan kurtuluyorum, o yüzden rahatım. Bundan sonra gelecekler baksın” diyerek dikkat çeken ifadeler kullandı.

Bu açıklama diikkatleri çekti. Açıklamaya bakacak olursak Süleyman Soylu'nun seçimler sonrası kurulacak yeni kabinede yer almayacağı iddialarını da beraberinde getirdi.

YENİ KABİNEDE YER ALABİLİR DENMİŞTİ

Hükümete yakın basın mensupları yaptıkları açıklamada yeni kabinede Hulusi Akar, Murat Kurum ve Süleyman Soylu'nun yer alacağını iddia etmişti.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç