Yeni Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti oldu: Kimdir, nereli?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti oldu: Kimdir, nereli?

Mehmet Fatih Serdengeçti Giresun Valisi olarak atandı. Peki Mehmet Fatih Serdengeçti kimdir? Yeni Vali nerelidir?

Çalışma Hayatı 10 Ağu 2023 08:21 0
Yeni Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti oldu: Kimdir, nereli?

Yeni Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Giresun valiliği görevine Mehmet Fatih Serdengeçti'nin atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Mehmet Fatih Serdengeçti kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Mehmet Fatih Serdengeçti daha önce hangi görevleri yaptı? Mehmet Fatih Serdengeçti kimdir? Mehmet Fatih Serdengeçti akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Giresun Valiliği görevine ataması yapılan Mehmet Fatih Serdengeçti'nin özgeçmişi:

Mehmet Fatih Serdengeçti KİMDİR?

1973 yılında Ordu / Korgan ‘da doğan Mehmet Fatih Serdengeçti, ilk ve orta eğitimini Ordu ‘da, lise eğitimini Giresun Atatürk Lisesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı. 1996 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Kaymakamlık mesleğine başlayan Serdengeçti, Ordu/Ünye Kaymakam Refikliği, Kütahya/Şaphane Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 1997-1998 yıllar arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği İngiltere MLS Collage Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamlayan Serdengeçti, Yüksek Lisans eğitimini ise 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.

2000 yılında Kastamonu/Seydiler Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Elazığ/Ağın,  Sivas/Yıldızeli,  Samsun/19Mayıs, Kütahya/Emet, Amasya/Merzifon‘da Kaymakam olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atanan Serdengeçti, 2017 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2018-2020 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı (V) olarak görev yapmıştır.

10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Personel Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Serdengeçti; iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç