Yeni Evlenenlere, Evleneceklere ve Emeklilere TOKİ'den Ucuza Ev Müjdesi: İşte TOKİ Konut Başvuru 2022

Yeni Evlenenlere, Evleneceklere ve Emeklilere TOKİ'den Ucuza Ev Müjdesi: İşte TOKİ Konut Başvuru 2022

Son dakika haberi: Kabine sonrası yeni evlenen gençlere ve emeklilere iyi haber verildi. Ucuza ev projesinde onlara da kontenjan ayrılacak.

TOKİ Başvuru 1 Ağu 2022 20:40 4
Yeni Evlenenlere, Evleneceklere ve Emeklilere TOKİ'den Ucuza Ev Müjdesi: İşte TOKİ Konut Başvuru 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni evli gençlere ve emeklilere iyi haber.

Kabine toplantısından sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenen gençlere ve emeklilere konut müjdesini verdi. TOKİ eli ile yapılacak 150 bin sosyal konut projesinde bu kesimde olan vatandaşlara müjdeli haber verildi. 

ERDOĞAN'IN TOKİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine sonrası TOKİ başvurusu hakkında şunları söyledi:

"Yeni yılın ilk ayları ile enflasyonun düşeceğini ümit ediyoruz. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeme sözü konut sektöründe de yerine getirecek yeni projeler geliştirdik. TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı, çevre düzenlemesi ve sosyal donatıları ile ev sahjibi yaparak dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı elde ettik. 3 sene önce başvurusunu aldığımız 100 bin sosyal konut için 10 katından fazla talep aldık.  Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Pek çok ilimizde sanayileri dışarı alyor ve burada projelere süratle devam ediyoruz.

İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın beklediği proje ile ilgili hazırlıklar bitmek üzere. Kira öder gibi ev sahibi olacak konutlarla ev sahibi yapacağız. Sıfır atık uyumlu , enerji verimli projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemleri kullanılacak. Amacımız salgında daralan konut arzını hızla arttırarak hem inşaat sektörünü arttırmak, hem de insanımızı erişilebilir fiyatlarla ev sahibi yaparız. Bu adım kiraların da düşmesine yol açacak. Her zaman olduğu gibi şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Ayrıca ilk defa evlenecek gençler de kota sahibi olacak. Önümüzdeki ay tanıtım toplantısı ile tüm detaylarını duyuracağımız bu konut kampanyasının hayırlı olmasını diliyorum. Projenin yürütücüdsü olan Çevre ,Şehircilik ile TOKİ'yi tebrik ediyorum."

YENİ EVLİLERE

TOKİ 150 bin konut projesi kapsamında yeni evlenecek gençlere de kontenjan ayrılacağı açıklandı. Yeni evlenen gençler ucuza konutta daha avantajlı olacak.

Kadın erkek diğer adaylarla sohbet ve bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

EMEKLİLERE

Öte yandan emeklilere , şehit yakınları ve gaziler ile gazi yakınlarına da kontenjan ayrılacağı açıklandı.

ŞANSLARI DAHA YÜKSEK

Emekliler, yeni evliler ve şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarının ucuza ev alma şansı yükseldi. İL İL LİSTE İÇİN TIKLAYIN

Başvurular önümüzdeki haftalarda açılacak. başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Aile gelir ide yukselirse iyi olur TOKİ icin
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Başvuru ne zaman başlayacak
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Yeni evlenenler için olan haberi gördüm . Bununla alakalı bilgi verir misiniz?
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Tatil toki evv hepsi dalavere suriyelilere ev yapmak nedir