Yeni Dönem İŞKUR TYP Personel Alımı İlanları Geliyor

Yeni Dönem İŞKUR TYP Personel Alımı İlanları Geliyor

Toplum Yararına çalışma programı kapsamında çok sayıda şehre önümüzdeki günlerde personel alımı yapılacak. İşte İŞKUR TYP personel alımında son durum.

Kamu 24.4.2022 15:03 26
Yeni Dönem İŞKUR TYP Personel Alımı İlanları Geliyor

Yeni TYP personel alımı ilanları geliyor.

 

Devlet kurumlarına TYP kapsamında mezuniyet şartı olmadan Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çok sayıdap ersonel alımı yapılacak. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte kurumların personel alımına hız vereceği ve çok sayıda yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Sınavsız şekilde yapılacak TYP personel alımı için bekleyişte son günlere girildi.

 

YAZ AYLARININ GELMESİ İLE İŞLER ARTTI

Özellikle belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar, hastaneler ve köylere hizmet götürme birlikleri yaz aylarında iş yoğunluğunu arttırarak daha fazla hizmet sunuyor. Bu kapsamda çevre düzenlemesi, temizlik işleri başta olmak üzere çok sayıda personel ihtiyacı oluyor. Bu personel ihtiyacı da TYP kapsamında yapılan personel alımları ile yapılıyor. Geçici olarak kamu kurumlarına alınan personeller , kurum bünyesinde çalışıyor ve süresi dolunca sözleşmesi bitiyor. 

 

ON BİNLERCE KİŞİ BEKLİYOR

TYP kapsamında yapılan personel alımları on binlerce aday tarafından beklenmektedir. Adaylar , TYP kapsamında 81 şehre personel alımlarının yapılmasını istiyor. 

 

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP personel alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • AÖF ve AÖL hariç Öğrenci olmamak,
  • Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması
  • 2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ yönünde düzenleme yapılmıştır.
  • 2019 yılında yapılan düzenleme ile ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde düzenlemeler getirilmiştir.

 

HANGİ İLLERE ALIM YAPILACAK?

TYP personel alımlarının Türkiye genelinde birçok şehre yapılması bekleniyor. Henüz iller belli değil. Siz hangi şehre ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

 

İLAN SAYFASI

İlanlar İŞKUR resmi internet adresi , esube kısmından yayımlanacak. ilanlar yayımlandığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı TIKLAYIN İNDİRİN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (26)

Seç

Ziyaretçi 27 Gün Önce
Antalya
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Kastamonu
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Sakarya
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Kastamonu
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Afyonkarahisar