Yeni Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun kimdir nerelidir? İşte özgeçmişi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun kimdir nerelidir? İşte özgeçmişi

Denizli Valiliği görevine Ömer Faruk Coşkun'un ataması yapıldı. Peki Ömer Faruk Coşkun kimdir? Ömer Faruk Coşkun nerelidir?

Yerel Haberler 10 Ağu 2023 07:58 0
Yeni Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun kimdir nerelidir? İşte özgeçmişi

Yeni Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Denizli valiliği görevine Ömer Faruk Coşkun'un atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Ömer Faruk Coşkun kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Ömer Faruk Coşkun daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Denizli Valiliği görevine ataması yapılan Ömer Faruk Coşkun'un özgeçmişi:

Ömer Faruk Coşkun KİMDİR?
Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk COŞKUN, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yaptı. 

1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Mülkiye Başmüfettişliği görevini sürdürmekte iken 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Osmaniye Valisi olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanmıştır.

Vali Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç