Yeni Çanakkale Valisi: Ömer Toraman kimdir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Çanakkale Valisi: Ömer Toraman kimdir?

Çanakkale Valiliği görevine Ömer Toraman'ın ataması yapıldı. Karar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Peki Toraman kimdir?

Yerel Haberler 10 Tem 2024 0
Yeni Çanakkale Valisi: Ömer Toraman kimdir?

Çanakkale Valisi Ömer Toraman oldu: Kimdir, nerelidir?

10 Temmuz 2024 Çarşamba tarihli Resmi Gazete sayısında yayınlanan karara baktığımızda Çanakkale Valiliği görevine Ömer Toraman'ın atamasının yapıldığı bildirildi. Elazığ Valiliği görevini yapan Toraman, artık Çanakkale Valisi olarak görev yapacak.

Sn. Ömer Toraman kimdir? Nerelidir? Eğitimi ve daha önce yaptığı görevleri

İçişleri Bakanlığı kaynaklarında yayınlanan açıklamaya göre Çanakkale Valiliği görevine atanan Toraman'ın özgeçmişi şu şekilde:

1967 yılında Erzurum'un Tortum ilçesinde doğdu.İlk ve ortaöğrenimini Erzurum'da tamamladı. Ardından üniversite eğitimi için Ankara'ya giden Doç. Dr. Ömer Toraman Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu.

Mezun olmasından sonra memleketi Erzurum'da göreve başlayan  Doç. Dr. Ömer Toraman burada Kaymakam adayı olarak 1994 yılında görev yaptı.

Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan Vali Doç. Dr. Ömer Toraman Tokat Valiliği, Kütahya Valilikleri görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Doç. Dr. Ömer Toraman, 2 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ Valiliği görevine atandı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç