Yeni Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek oldu: Kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yeni Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek oldu: Kimdir, nerelidir?

Son dakika haberi: Ardahan Valiliği görevine Hayrettin Çiçek'in ataması yapıldı. Peki Hayrettin Çiçek kimdir, nerelidir?

Bilim ve Teknoloji 10 Ağu 2023 07:25 0
Yeni Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek oldu: Kimdir, nerelidir?

Yeni Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Ardahan valiliği görevine Hayrettin Çiçek'in atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Hayrettin Çiçek kimdir? soruları oldu. Peki Hayrettin Çiçek daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Akademik kariyeri nedir? Hayrettin Çiçek nerelidir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Ardahan Valiliği görevine ataması yapılan Hayrettin Çiçek'in özgeçmişi:

Hayrettin Çiçek KİMDİR?

1984 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Elazığ'da, Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Kaymakam Hayrettin ÇİÇEK, Berna ÇİÇEK hanımefendi ile evli olup, iki çocuk babasıdır.
 
Mesleki Kariyeri:
 
2007 yılında açılan 95.Dönem Kaymakam Adaylığı yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine giriş yaptı.
 
Yurtdışı eğitimini almak üzere bir yıl süreyle İngiltere Sussex Üniversitesinde İngilizce dilini ve İngiliz devlet yapısını araştırdı.
 
Tokat/Sulusaray,
Kastamonu/Bozkurt,
Erzincan/Kemah,
Erzurum/Aşkale,
02.03.2017 – 15.08.2020 Muğla/Yatağan
15.08.2020 - 11.08.2020 Trabzon/Of ilçelerinde görev yaptı. 
 
        İçişleri Bakanlığımızın 11.08.2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Gaziantep ili Şahinbey ilçesi Kaymakamlığına atanan Hayrettin ÇİÇEK, Şahinbey Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için finans7.com sitesini takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç