Yediği dönerin parasını vermeyen Kaymakam'dan ilk açıklama: 'Kumpas kurmuşlar'

Yediği dönerin parasını vermeyen Kaymakam'dan ilk açıklama: 'Kumpas kurmuşlar'

Son dakika haberi: Yediği dönerin parasını vermeyen Kaymakam bir son dakika açıklamasında bulundu ve olayın kumpas olduğunu söyledi.

Haberler 9 Kasım 2023 10:24 3
Yediği dönerin parasını vermeyen Kaymakam'dan ilk açıklama: 'Kumpas kurmuşlar'

Hesap ödemeyen Kaymakam, kendisini bu sözlerle savundu.

Artvin Yusufeli'nde geçen gün meydana gleen olayda ilçe kaymakamı Hacı Kerim Meral, iddialara göre bölgede bulunan bir restorana 2 misafiri ile birlikte geldi. Burada porsiyon döner sipariş eden kaymakan, yemek yedikten sonra tatlı ve çay faslına gçeti.

Daha sonra hesap ödemek üzere kasaya giden kaymakam, diğer müşterilerin yanında sesli şekilde işletme sahibi Ferhat Kodat'a döner pilav ve sütlacı beğenmediklerini söyleyerek işletmeden ayrılduı.

"HERKESİN ÖNÜNDE..."

İşletme sahibi daha sonra bir açıklama yaptı yaşanan olayı şu sözlerle aktardı: ”Kısa süre önce yeni ilçemize taşındık. Zaten zor bir süreç geçiriyoruz. Kaymakamımızın davranışı bizi üzmüştür. Hesabı ödemesin, canı sağ olsun fakat müşterilerimizin yanında bizi rencide etmesi, beni ve çalışan arkadaşlarımızı üzmüştür. İlk kez işletmemize geliyor. Herkese diğer müşterilerimize nasıl hizmet ediyorsak Kaymakamımıza da aynı hizmeti verdik. Kasaya gelip bağırarak 'Yemeği beğenmedim, tatlıyı beğenmedim bu yüzden hesap ödemiyorum' deyip çıktı gitti. Biz de canı sağ olsun deyip kendilerine kolonya ikramında bulunduk"

İÇİŞLERİ OLAYA EL ATTI

Daha sonra İçişleri Bakanlığı olay ile ilgili bir inceleme başlattı ve "Bugün medyada yer alan konu ile ilgili Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral hakkında İçişleri Bakanlığımızca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

KAYMAKAMDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ: OLAY KUMPAS

Olaydan sonra hakkınd soruşturma başlatılan Kaymakam Hacı Kerim Meral, olayın çarpıtıldığını ve kendisine kumpas kurulduğunu söyleyerek, korumaları ile daha sonra parasını göndereceğini söyledi. Meral açıklamasında, "Olay tamamen çarpıtma, kumpas kurmuşlar. Korumalarımı gönderip hesabı ödeyecektim" dedi.

AKLIMDA HESAP ÖDEMEK VARDI

Olayın tamamen kumpas olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Kaymakam Meral, “Olay tamamen çarpıtma. Kumpas kurmuşlar. Biz o lokantada defalarca yemek yedik. Esnafla hep iç içeyim. 29 Ekim’de bayrak da vermiştik. Benim yanımda cüzdanım yoktu. Beni yemeğe davet etmişti zaten iki arkadaş. Gülerek konuşuyorum videoda farkındaysanız. Lokanta sahibine ‘etiniz çok lezzetli ancak geçen gün daha güzeldi, bu biraz sert olmuş’ dedim. Arkadaşlar hesabı ödeyeceklerdi. O da Kaymakam Bey canınız sağ olsun dedi. ‘Onlardan hesabı alma’ dedim. Benim de aklımda akşam ya da yarın korumaları gönderip hesabı vermek vardı. Haberlerden sonra lokanta sahibiyle konuştum. Kaymakam Bey ben sizin samimiyetinize inanıyorum, yanlış anlamışım dedi. Hakkımda soruşturma başlatıldı. Müfettişler bugün gelecekler.”
"Bir insanın onuruyla böyle oynanmaz" dedi.

ÖZÜR DİLEDİ: MEKAN SAHİBİ ÖZRÜ KABUL ETMEDİ

Mekan sahibi yaptığı açıklamada Kaymakam Meral'in olaydan sonra kendisinden özür dilediğini, ancak özrü kabul etmediğini söyledi ve "Eşim ve 35-40 müşterimin yanında bana bağıran kişinin özrünü kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Olay ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından bir müfettiş görevlendirildi. İnceleme devam ediyor.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Yazdıklarımı onaylamazsınız tabi
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Yazık yazık yazık herkes çalma çırpma peşinde
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Ülen bir milletin kaymakamı damı yediğini ödeyemeyecek duruma gelir nasıl bir hale geldik imam cemaaat meselesi yazık yani
;