YDS/1 sınav sonuçları açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

YDS/1 sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanlığınca yapılan son dakika açıklamasında 2024 yılı 1. dönem YDS sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

Sınav 24 Nisan 2024 11:21 0
YDS/1 sınav sonuçları açıklandı

Son dakika: YDS sınav sonuçları açıklandı.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde ÖSYM Başkanlığı, Yabancı Dil Sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Gelen açıklamada Yabancı Dil Sınavı sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

ÖSYM Başkanlığı tarafındna yapılan açıklamada sınav sonuçları ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"2024-YDS/1: Sınav Sonuçları Açıklandı

24 Mart 2024 tarihinde uygulanan 2024 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (2024-YDS/1) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 24 Nisan 2024 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur"

SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI

2024-YDS/1 Sınavı: Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

24 Mart 2024 tarihinde uygulanan 2024 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2024-YDS/1) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri, cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasıyla elde edilen cevapları ve soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 24 Nisan 2024 tarihinde saat 11.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç