Yatırımcılar Dikkat! Kuyumculardan Gram Altın İçin Yeni Tahmin Geldi

Yatırımcılar Dikkat! Kuyumculardan Gram Altın İçin Yeni Tahmin Geldi

Yatırımcıların en çok tercih ettiği gram altın fiyatlarında yükseliş hızla devam ediyor. 1060 lirayı geçen gram altın için kuyumculardan yeni tahmin geldi.

Altın 16 Kasım 2022 16:43 0
Yatırımcılar Dikkat! Kuyumculardan Gram Altın İçin Yeni Tahmin Geldi

Altın fiyatlarında yükseliş devam ederken kuyumculardan gram altın için yeni tahmin geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Yatırımcıların en çok tercih ettiği gram altın fiyatlarında yükseliş hızla devam ediyor. 1060 lirayı geçen gram altın için kuyumculardan yeni tahmin geldi. Antalyalı kuyumcular altın fiyatlarındaki yükselişind evam edeceğini gram altının ise 1.500 ila 1.600 liraya kadar yükselebileceğini söylediler.

'GRAMI BİN 500-BİN 600 TL OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ”

Mynet'te yer alan habere göre, Antalya’da 30 yıla yakın zamandır kuyumculuk yapan Altan Ünverdi, “Altın fiyatları ne kadar yükselse de şu anda olması gereken yerde değil. Normal altının onsunun 2 bin 200-2 bin 300 dolar olması lazım. Altın şu an alınabilmesi en kolay olan zamanında bulunuyor. Önümüzdeki süreçte altının gramı bin 500-bin 600 TL olur diye düşünüyoruz. Bu da çok uzun bir süre değil, kısa sürede bunlar bekleniyor. Dünyada yaşanan bu hareketlenme bunu gösteriyor. Altın şu an ne kadar yüksek gibi görünse de alınması gereken rakamlarında bulunuyor. Döviz değil her zaman altın kazandırır. Durduğu yerde kazandırır, güven verir. Vatandaşlarımız altın alsın; güvendiği yerden, bildiği yerden alsın. Onun haricinde bilmedikleri, tanımadıkları yerden almasınlar. Kişilerin güvendiği bir kuyumcusu olmalıdır. Bir kişinin nasıl manavı, berberi bir yerdir, kuyumcusunun da tek olması gerekir” dedi.

'YÜKSELİRKEN İNSANLARIN TALEBİ DAHA FAZLA OLUYOR”

Alınan altının kazandırması için en az 3-4 ay bekletilmesi gerektiğini belirten Ünverdi, “Kısa süreli alıp 3-5 gün sonra satacaksa altın yatırım amaçlı düşünülmez. 5-6 ay ya da 1 yıllık vadede altın her zaman kazandırır. Önümüzdeki 2 senede ne oldu ise önümüzdeki 1-2 yıl da aynı yükselişi devam ettirecektir. Genelde dostlarımıza, arkadaşlarımıza altın düşükken biz arar almasını söyleriz. Ama altın yükselirken insanların talebi daha fazla oluyor. Bin 600 TL olacaktır önümüzdeki aylarda. Bu zamanda telefonlarımız hiç susmuyor” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç