Yapılandırma ve vergi affı başvurusu ne zaman başlıyor?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Yapılandırma ve vergi affı başvurusu ne zaman başlıyor?

Borçlara yapılandırma ve vergi affı düzenlemesi yürürlüğe giriyor. 28 Şubat'ta açılacak mecliste yapılandırma teklifi görüşülecek.

Ekonomi 25 Şubat 2023 13:59 2
Yapılandırma ve vergi affı başvurusu ne zaman başlıyor?

Borç yapılandırma başvurusu başlıyor.

Borçlara yapılandırma için başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak. TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen yapılandırma kanun teklifi genel kurula sevk edilmişti. Genel Kurula'a sevk edilen yapılandırma ve borçların taksitlendirilmesi kanun teklifinin Şubat ayının ikinci haftasında meclisten geçerek yürürlüğe girmesi bekleniyordu.

Ancak 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremden sonra meclis çalışmaları ertelendi. Meclis çalışmalaırnın ertelenmesinden sonra yapılandırma kanun teklifi de ertelenmiş oldu.

MECLİS 28 ŞUBAT'TA TOPLANIYOR

TBMM genel kurulu 28 Şubat 2023 tarihinde toplanıyor. Meclis Genel Kurulu toplantısı yapılacak ve ilk olarak emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi gündeme alınacak. EYT düzenlemesinin çıkmasından sonra yapılandırma kanun teklifi gündeme gelecek. Meclis genel kurulunda hızlı şekilde geçmesi beklenen düzenleme, Resmi Gazete'de yürürlüğe girdikten sonra başvurular alınmaya başlanacak. 2 bin liranın altındaki vergi ve ceza borçlarının silineceği açıklanırken diğer borçlara yapılandırma taksit imkanı gelecek.

Başvuruların Mart ayının ortasında başlaması bekleniyor. Başvuru başladığında haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Ay Önce
Haberler ne, bir gelişme var’mı?
Ziyaretçi 16 Ay Önce
bi zahmet devlet bu sure icerisinde şuzamanlar zorluk yasayan şu vatandaslarin ehliyet affinida bi onaylasin artik bi zahmet be diye diye dilimizde tüg bitti ya tüg bitti