Yabacıların Sevmediği 10 Türk Lezzeti!

Yabacıların Sevmediği 10 Türk Lezzeti!

Binlerce lezzetin oylamaya sunulduğu TasteAtlas sitesi, yabancıların en beğenmediği 10 Türk yemeğini sıraladı.

Haberler 15 Tem 2022 22:31 0
Yabacıların Sevmediği 10 Türk Lezzeti!

Binlerce lezzetin oylamaya sunulduğu TasteAtlas sitesi, yabancıların en beğenmediği 10 Türk yemeğini sıraladı.

Yurdışından Türkiye'de tatil yapmak için gelen yabancılar Türk lezzetlerini bayılarak tüketiyorlar. Fakat sevilen yemeklerin yanında sevilmeyenler lezzetlerde var.İşte sevilmeyen yemekler...

Otantik tarifleri, yemek eleştirmenleri incelemelerini ve popüler malzemeler ve yemekler hakkında araştırma makalelerini bir araya getiren geleneksel yemeklere yönelik deneyimsel bir seyahat rehberi TasteAtlas tarafından yapılan oylamada yabancıların en sevmedikleri 10 Türk yemeği belirlendi. Listede zirveye yerleşen yemeği gören kimi Türkler hak verirken kimileri ise hayret etti.

İŞTE YABANCILARIN EN SEVMEDİĞİ 10 TÜRK YEMEĞİ...

1 HÖŞMERİM

Genellikle eritilmiş peynir ile yapılan bir çeşit tatlı olan Höşmerim yabancıların en sevmediği lezzetlerin arasında yer aldı. Höşmerimin çay ile tüketilmesi tavsiyesinde bulunuluyor. 

2 KANDİL SİMİDİ

Genelde sadece kandil günlerinde tüketilen kandil simidi yabancıların en sevmediği lezzetler arasında yer aldı. Tereyağı, sıvı yağ, yoğurt, yumurta, un, kabartma tozu, şeker ve tuz ile hamur ile yapılan kandil simidi susamla tatlandırılıyor.

3 TÜRLÜ

Kuzu ya da dana etinin üstüne sosa edilen sebzelerle servis edilen türlü yabancıların en sevmediği yemekler arasında yer aldı. Türlüde genelde kabak, patlıcan, soğan, bamya, yeşil fasulye ve patates bulunur.

4 İŞKEMBE

TasteAtlas, işkembeyi şöyle yorumluyor: Genelde akşamdan kalma tedavisi olarak içiliyor. 

5 RAKI

Anasondan yapılan bir içki türü olan Rakı yabancılar tarafından en sevilmeyenler arasında yer aldı.

6 HAŞLAMA

Haşlanmış kuzu eti ve havuç, patates, kereviz ve soğan gibi sebzelerden oluşan geleneksel bir Türkiye yemeği. 

7 HOŞAF

Kayısı, incir, kuru erik ve kuru üzümden oluşan bir tür komposto olan hoşaf 4. sırada yer alıyor. 

8 MACUN

Daha çok sokak tezgahlarında servis edilen bir tür şekerleme olan Macun 3. sırada yer alıyor.

9 KUZU KELLE

TasteAtlas sitesinde 2. sırada yer alan Kuzu Kelle birçok çeşit tarzıyla bir Türkiye lezzeti. kuzu kelle, tandır olarak ya da uzun süre haşlandıktan sonra soğan ve maydanoz ile soğuk servis ediliyor.

10 KAPUSKA

TasteAtlas sitesinde en beğenilmeyen yemeklerde 1. sırada lahana ve kıyma ile kapılan kapuska oldu. Bir dar gelir yemeği olan nitelendirilen kapuskanın yapılacak eklerle daha gurme bir yemeğe dönüşebileceği de ifade edildi.

Yorumlar (0)

Seç