WhatsApp'a reklam geliyor: İşte uygulamada reklam gösterilecek yerler

WhatsApp'a reklam geliyor: İşte uygulamada reklam gösterilecek yerler

Popüler haberleşme uygulaması WhatsApp'a reklamlar geliyor. Reklamlar uygulamada 2 yerde gösterilecek. İşte son dakika bilgileri.

Finans Magazin 8 Kasım 2023 0
WhatsApp'a reklam geliyor: İşte uygulamada reklam gösterilecek yerler

WhatsApp'a reklamlar özelliği geliyor.

Reklamsız olarak kullanıma giren WhatsApp adlı haberleşme uygulaması artık değişiyor. Her geçen gün daha da değişen WhatsApp, son değişiklik ile biraz can sıkacak.

Son dönemlerde gelirleri düşen META'nın gelirlerini artırmak için WhatsApp'a reklam getirmek istediği öğrenildi. Gelecek yeni özellik ile artık WhatsApp'ta reklam göreceğiz.

Geçen aylarda çıkan reklam haberi sonrası Eylül ayında Meta bir açıklama yaptı ve böyle bir şeyin planlar arasında olmadığına yer verildi. Ancak bir son dakika haberi geldi ve işlerin değiştiğine yer verildi.

WhatsApp patronu Will Cathcart, reklam ile ilgili bir açıklama yaptı ve reklamların gelebileceği sinyalini verdi.

Carhcart konu ile ilgili yaptığı açıklamada uygulamanın ana hatlarında bir reklam gösterme planlarının olmadığı, ancak diğer yerlerde reklam gösterilebileceğini söyledi.

Bu açıklamaya göre WhatsApp'a reklam gelirse sohbet ya da ana ekranda reklam görtmeyeceğiz. Ancak şirketin Durumlar kısmında ya da Kanallar kısmında reklam eklemeyi gündemine aldığı öğrenildi.

Metaverse ve sanal gerçeklik bölümüne milyarlarca dolarlık yatırımlar yapan ve bu durum endişe verici hale gelen şirket, makroekonomik belirsizliklerin hakim olduğu şu dönemde gelirlerini artırmak için reklamlı WhasApp'a geçiyor.

Şirket içinde birçok kişi, reklamlar özelliğinin getirilmesi durumunda kullanıcıların diğer mesajlaşma uygulamalarına geçebileceğini söyleyerek buna karşı çıkıyor. Peki sizce reklamlar özelliği WhatsApp'ı sildirir mi? Reklam gelirse siz WhatsApp'ı kullanır mısınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;