WhatsApp üzerinden yabancı numaralar arıyor: Dolandırıcılığı nasıl engellenir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

WhatsApp üzerinden yabancı numaralar arıyor: Dolandırıcılığı nasıl engellenir?

Son dakika haberi geldi: WhatsApp'tan yapılan açıklamada yabancı aramaları engelleme özelliğinin açıldığına yer verildi.

Bilim ve Teknoloji 6 Ağu 2023 08:19 0
WhatsApp üzerinden yabancı numaralar arıyor: Dolandırıcılığı nasıl engellenir?

WhatsApp'tan yabancı numaralar ile ilgili son dakika açıklaması.

WhatsApp'tan bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada son dönemlerdeki en büyük sıkıntıya yer verildi. Bilindiği üzere son dönemlerde hemen hemen herkesin WhatsApp'ına bilinmeyen aramalar gelmeye başladı. Yurt dışı numaraları olan bu aramalar büyük merak uyandırdı.

Dönem dönem çıkan bilgiler çalındı, Hackerlar bilgileri çaldı haberleri sonrası çıkan bu aramalarda kadın vatandaşları erkekler, erkekleri ise kadınlar arıyor. Yapılan aramalarda yurt dışı kaynaklı bu kişiler, onları dolandırıyor.

ŞİKAYETLER YÜZDE 1000'İ AŞTI

Whatsapp şikayetleri son dönemlerde yüzde 1001 arttı. Bunun nedeni ise yurt dışı kaynaklı yaşanan aramalar oldu. Vatandaşlar artık bu sıkıntıların çözülmesi gerektiğini söyleyerek şikayette bulundu.

BİLİNMEYEN NUMARALARI ENGELLEMEK MÜMKÜN MÜ?

Bu aramalar sonrası vatandaşlar, WhatsApp üzerinden bilinmeyen numaraları engellemenin yolunu araştırmaya başladı. Bu konuda sevindiren son dakika haberi geldi. Yapılan açıklamada yeni güncelleme ile birlikte artık bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemenin mümkün hale geleceğine yer verildi.

Bunun için WhatsApp'ın gizlilik ayarlarına giderek Aramalar kısmına gidiyorsunuz. Daha sonra burada bilinmeyen kullanıcıları sessize al diyerek gelen yabancı aramaları sessize alabiliyorsunuz.

Bu özelliğin aktif hale gelmesi sonrası bilinmeyen numaralardan gelen aramalar otomatik şekilde sessize alınacak. Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Engelle ve Raporla ile gizliliğinizin kontrolü sizde.

İstenmeyen sohbetleri ve aramaları engelleyin ve şüpheli olanları bize bildirin.

Raporlama ile WhatsApp'ta daha güvenli ve daha iyi bir deneyim oluşturmamıza yardımcı olur"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç