Volkswagen yeni Elektrikli Passat ID.7 üretimi başladı: Fiyatı ne kadar Olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Volkswagen yeni Elektrikli Passat ID.7 üretimi başladı: Fiyatı ne kadar Olacak

Son dakika haberi: Elektrikli Passat olarak tanıtılan VW ID.7'nin üretimine başlandı. İşte Volkswagen'in yeni elektrikli aracı.

Fiyat Listesi 21 Ağu 2023 16:45 0
Volkswagen yeni Elektrikli Passat ID.7 üretimi başladı: Fiyatı ne kadar Olacak

Elektrikli Passat üretimi başladı.

Aşiretleri sevindirecek son dakika haberi geldi :)... Volkswagen'den gelen son dakika haberine göre tamamen elektrikli olan ve Passat'ın yerini alacak olan ID.7'nin üretimine başlandığı bildirildi. Alman otomotiv devinin Emden'de bulunan fabrikasında üretimine başlanan ID.7 model aracın tek şarj ile 700 kilometreye kadar menzil sunacağına yer verildi.

Elektrikli Passat'ın gelecek haftalarda resmen satışa sunulacağı öğrenilirken sene sonuna doğru ilk teslimatların da yapılacağı öğrenildi.

77 ve 89 kWh batarya seçenekleri bulunacak elektrikli sedanın Türkiye lansmanının ise büyük ihtimalle geleck sene yapılması bekleniyor. 2024 ortasında beklenen lansman sonrası Türkiye'de de siparişler alınacak.

Bu sürece göre ID.7'nin Türkiye'de Ağustos 2024'te yollarda olması bekleniyor.

Almanya'da üretilmekte olan Volkswagen ID.7 model aracın daha önce iddia edildiği gibi 160 kW motor gücü sınıfında yer alacak bir versiyonla ülkemize giriş yapması durumunda %10 ÖTV avantajından yararlanabileceği öngörülüyor.

FİYATI NE KADAR OLACAK?

Fiyatı henüz belli değil. Ancak son bilgilere göre 50 bin Euro'nun üzerinin konuşulduğu öğrenildi. Güncel Euro kuru ile bu rakam 1 milyon 478 bin 500 liraya geliyor. ÖTV ve KDV ile diğer vergilerin de eklenmesi ile 2 milyonu geçmesi bekleniyor.

Sizce araba nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer araba severlerle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç