Volkswagen elektrikli Polo ortaya çıktı: İşte fiyatı

Volkswagen elektrikli Polo ortaya çıktı: İşte fiyatı

Son dakika haberi: Volkswagen yayınladığı yeni görüntülerde elektrikli Polo'yu tanıttı. İşte yeni ID.2 görüntüsü ve fiyatı.

Fiyat Listesi 3 Eylül 2023 22:43 0
Volkswagen elektrikli Polo ortaya çıktı: İşte fiyatı

Yeni elektrikli Polo ortaya çıktı.

Volkswagen'den bir açıklama geldi. Yapılan tanıtıma baktığımızda ID.2 modelinin oldukça gösterişli şekilde elektrikli araç piyasına hızlı bir giriş yaparak en çok satanlar listesinde yerini alması bekleniyor.

Şaşırtıcı kırmızı tonu ile dikkatleri üzerine çeken VW'nin yakında çıkacak olan ID.2 modelinin daha hızlı bir versiyonunun önizlemesini sunuyor ; Polo boyutunda, tamamen elektrikli bir süpermini olarak karşımıza çıkıyor.

Araca baktığımızda 5 kapılı olarak üretildiği görülüyor. Gizli arka kapı kolları ile C sütunlarının hemen önüne entehre edilmesi dikkatleri çekiyor.

Kimlik. GTI Konsepti ID'ye dayanmaktadır. 2tüm gösteri arabaları ilkbaharda ortaya çıktı. 4.104 mm uzunluğunda, yani Polo'dan yalnızca üç santimetre daha uzun, ancak 2.600 mm'lik dingil mesafesiyle mevcut Golf'ünkine daha yakın . Eşlik eden kısa çıkıntılar ve kalın 20 inçlik alaşım jantlar gösteri otomobiline dik bir duruş kazandırıyor.

VW'nin tasarım şefi, eski Bentley çalışanı Andreas Mindt, konseptin GTI'nın "büyük bir geleceğe" sahip olduğunu gösterdiğini söyledi. “Kimlik için kalemi kağıda ilk koyduğumda zaten aklımda GTI vardı. 2'si" dedi. “Artık gerçeğe dönüşüyor ve GTI fikrini yeni elektrikli mobilite çağına yansıtmamıza olanak sağlıyor"

FİYATI DA BELLİ OLDU

Gelen son dakika bilgisine göre yeni ID.2'nin 22 bin Euro'dan Avrupa'da satışa çıkacağı öğrenildi.Güncel Euro kuruna baktığımızda bu rakam 634 bin 40 lira yapıyor. ÖTV ve diğer vergilerle birlikte ifyatın 1 milyon civarında olması bekleniyor. Sizce araç nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

NE ZAMAN GELECEK?

ID.2'nin 2026'da piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak en son konseptin üretime hazır olması VW'nin GTI versiyonunu sunmadan önce uzun süre beklemeyeceğini gösteriyor. Bu nedenle ilk EV GTI'nın bu yılın sonunda veya 2027'nin ilk yarısında olmasını beklemeliyiz.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç