Vize krizi büyüyor: Tıp Profesörüne vize çıkmadı

Vize krizi büyüyor: Tıp Profesörüne vize çıkmadı

Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, Kanada'da çağrıldığı tıp kongresine katılmak için vize başvurusu yaptı ama başvurusu kabul edilmedi.

Sağlık 24 Eylül 2023 10:38 0
Vize krizi büyüyor: Tıp Profesörüne vize çıkmadı

Vize krizi büyüyor: Kanada, Türk Profesöre vize vermedi.

Kocaeli Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, sosyal medya hesabı üzerinden bir son dakika açıklamasında bulundu ve Kanada'da düzenlenen uluslararası tıp kongresi için vize başvurusu yaptığını söyledi.

3 aydan daha fazla süre geçmesine rağmen Prof. Dr. Özkürkçügil'in vize talebine onay cevabı gelmedi. Bu durum üzerine Özkürkçügil, vize talebine yanıt verilmemesi nedeniyle tüm programlardan çıkarıldığını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım ile duyurdu.

"Hiç hak etmediğimiz bu muamelenin bir cevabı olduğunu görmeden Allah bana ölüm nasip etmesin" diyerek Kanada'ya tepki gösteren Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, ICS (International Continence Society) Developing World bilimsel komitesine seçilen Türkiye'den ikinci hekim olduğunu, ancak vize verilmediği için gidemediğini söyleyerek tepkisini şu şekilde dile getirdi:

"Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında ülkemi ve yaşadığım kenti uluslararası tıp kongresinde, birden çok görevle temsil etme onuruna sahip olmuşken, 3 aydan fazla bir sürede onaylanmayan Kanada vizesinden dolayı bu görevleri yerine getiremeyeceğimi kongre sekretaryasına bildirdim. Üstelik uçak biletlerim, otel masraflarım dahil tüm masraflar da çöpe gitti. Katılamadığım için de tüm programlardan çıkarılmak durumunda kaldım. Bu görevleri bana veren bilim insanlarını da çok zor durumda bırakmanın büyük üzüntüsü içindeyim. Ülkemin içine düşürüldüğü bu durumdan dolayı çok üzgünüm, hiç hak etmediğimiz bu muamelenin bir cevabı olduğunu görmeden Allah bana ölüm nasip etmesin"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;