VGM'den 81 İlde İhtiyaç Sahiplerine Kuru Gıda Yardımı! işte Başvuru Ekranı 2023

VGM'den 81 İlde İhtiyaç Sahiplerine Kuru Gıda Yardımı! işte Başvuru Ekranı 2023

Son dakika: Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 şehirde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yağacağını açıkladı. İşte başvuru formu 2023

Ekonomi 21 Ocak 2023 20:39 4
VGM'den 81 İlde İhtiyaç Sahiplerine Kuru Gıda Yardımı! işte Başvuru Ekranı 2023

Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 ilde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi desteği yapacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda kolisi yardımı yapılacağına yer verildi.  Peki, gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, gıda yardımı başvuru formu 2023

VGM Kuru Gıda Yardımından Kimler Yararlanabilecek?

1.    Sosyal güvencesi bulunmayan veya hane geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar,
2.    7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmak isteyen muhtaç kişiler "Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu"nu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilecekler. Yurtiçi kuru yardımı hizmetine başvuruda, çalışabilecek durumda olan 18-65 yaş arasındaki kişilerden Türkiye İş Kurumu iş başvurusu kaydı istenir.

Bölge Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar kuru gıda hizmetinden yararlandırılır.

Kuru gıda yardımı hizmetine yapılan başvurular sınırlı sayıdaki kontenjanlar nispetinde değerlendirilmekte olup başvuru yapılması hizmetin hemen başlatılacağı anlamına gelmemektedir.

Kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 ay paketin teslim alınmaması halinde hizmete son verilir. Yurtiçi kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanma süresi aralıksız 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yılın sonunda hizmetten yararlanılmaya devam edilmek isteniyorsa yeniden başvuru yapılabilir.

Gıda Kolisi İçeriğinde Neler Var?

Kolinin içinde bulunan ürünlerle ilgili yapılan açıklamada, "3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. " denildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Gıda kolisine başvuru yapmak için başvuru formu gerekmektedir. Vatandaşlar başvuru formu ile Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvurusunu yapabilecektir. Başvuru formu linki aşağıdadır:

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
6 nüfuslu bir aileyiz 3 öğrencim var 1diyabet hastası İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorum
Ziyaretçi 10 Gün Önce
evimiz kira çalışanımız yok ç
Ziyaretçi 10 Gün Önce
evimiz kira eşim çalışmıyor çok zor durumdayız. evde çalışanımız yok. okula giden kızım var mağdur oluyor kırmızı ödeyemiyoruz
Ziyaretçi 11 Gün Önce
ben üç çocuk annesiyim evim gece kondu eşim düzgün bir şekilde çalışmıyor yağmur yağdı zaman evime her yerden su geliyor çok zor durumdayım vakfımız tarafından yardımlarınızı bekliyorum